logo014

Sportovi na vodi

Šapčani silni u finišu

Šabac - Valjevo Gorenje  17:10 (4:3, 4:3, 3:3, 6:1)

U komšijskom derbiju u Šapcu, koji je odigran u okviru 12. kola Regionalne A2 lige, na kraju ubedljiva pobeda domaćina, ali uz odličan otpor Valjevaca, koji su tri četvrtine ozbiljno pretili favorizovanom protivniku. Ipak, furioznom igrom u poslednjoj četvrtini Šabac je došao do ubedljivog trijumfa.

Revanš Kotorana

Cattaro - Valjevo Gorenje  12:11 (3:3, 5:4, 2:4, 2:0)

Uspeli su vaterpolisti Cattara da se revanširaju ekipi Valjeva za poraz u prvom kolu Regionalne A2 lige. U neizvesnoj završnci domaći su na bazenu "Dragutin Trifunović" u finišu imali više koncentracije, ali i sreće, pa su upisali treću pobedu u sezoni.

Pobeđen Solaris

Valjevo Gorenje - Solaris (Šibenik) 12:10 (3:2, 3:1, 4:3, 2:4)

I pored malog opuštanja u poslednjoj četvrtini, vaterpolisti Valjevo Gorenja došli su do treće pobede u Regionlnoj A2 ligi. Uspeli su Šibenčani da od 10:5 za domaćina stignu na samo gol zaostatka (11:10), ali momci trenera Serafimovića nisu dozvolili potpuni preokret.

Valjevcima malo četvrtina

Crvena zvezda - Valjevo Gorenje 14:5 (4:1, 0:3, 5:1, 5:0)

I nakon devetog kola Regionalne A2 vaterpolo lige Crvena zvezda ima maksimalan učinak, ekipa Valjeva se potrudila na što je moguće više namuči pulene Dejana Savića i to im je pošlo za rukom u drugoj četvrtini. Ipak, bilo je to premalo za senzaciju na bazenu "Milan Gale Muškatirović".

Šabac slavio u Petnici

Valjevo Gorenje - Šabac 7:9 (2:3, 2:2, 1:2, 2:2)

Prvi poraz u Regionalnoj A2 ligi vaterpolisti Valjeva pretrpeli su u duelu sa komšijskim rivalom Šapcem, ekipom koja je u ovo prvenstvo ušla sa velikim ambicijama i znatno pojačana. Od počka su Šapčani bili u rezultaskoj prednosti, imali čvršću odbranu i raznovrsniji napad, pa se može reći da su zasluženo odneli ceo plen.

-

Nastaviti uspešnu seriju

Prvi ispit je uspešno položen. Novi šef struke Budućnost Krušika Srđan Bajić debitovao je pobedom protiv Mokre Gore, a "minimalac" je bio dovoljan da se serija nepobedivosti produži na deset mečeva. Nadaju se na stadionu "Krušik" da bi i protiv ubskog Jedinstva mogli da produže niz, iako su svesni da komšijski derbi uvek donosi dozu neizvesnosti, a neretko ga rešava raspoloženi pojedinac.

Završen 22. "Povlen reli"

Brzinskim ispitima na Poligonu na Petom puku završen je 22. "Povlen reli", koji je ove godine okupio 40 posada u različitim kategorijama. Nakon 16 godina pauze ponovo je ustanovljen reli šampionat države, a "Povlen reli" je bio peta od ukupno devet trka u prvenstvu.

Poraz kao otrežnjenje

Budućnost Krušik - Mokra Gora 1:2 (1:1) Vruć šamar za fudbalere Budućnost Krušika. Očekivali su Valjevci pobedu protiv Mokre Gore, kojom bi potvrdili trijumf u Požarevcu, ali su tri boda otputovala u Zubin Potok. Zaslužen trijumf gostiiju koji su od samog starta znali šta hoće, dok su puleni trenera Nikolića napravili toliki broj grešaka da se nisu mogli ni nadati povoljnijem rezultatu. Otrežnjenje, da li u pravi čas, pokazaće vezana gostovanja Proleteru i Loznici.