Sportovi na vodi

Pobeđen Solaris

Valjevo Gorenje - Solaris (Šibenik) 12:10 (3:2, 3:1, 4:3, 2:4)

I pored malog opuštanja u poslednjoj četvrtini, vaterpolisti Valjevo Gorenja došli su do treće pobede u Regionlnoj A2 ligi. Uspeli su Šibenčani da od 10:5 za domaćina stignu na samo gol zaostatka (11:10), ali momci trenera Serafimovića nisu dozvolili potpuni preokret.

Šabac slavio u Petnici

Valjevo Gorenje - Šabac 7:9 (2:3, 2:2, 1:2, 2:2)

Prvi poraz u Regionalnoj A2 ligi vaterpolisti Valjeva pretrpeli su u duelu sa komšijskim rivalom Šapcem, ekipom koja je u ovo prvenstvo ušla sa velikim ambicijama i znatno pojačana. Od počka su Šapčani bili u rezultaskoj prednosti, imali čvršću odbranu i raznovrsniji napad, pa se može reći da su zasluženo odneli ceo plen.

Istorijska pobeda

Valjevo GorenjeKataro 14:12 (2:2, 3:3, 4:2, 5:5)

Prvi meč u Regionalnoj A2 ligi doneo je i istorijsku pobedu za ekipu Valjevo Gorenja. Prema najavama, meč sa ekipom iz Kotora bio je težak i neizvestan, ali su Valjevci u goleadi u poslednjoj četvrtini sačuvali dva gola prednosti i upisali prvi trijumf.

Pobeda u Zadru

Zadar 1952 - Valjevo Gorenje 8:11 (2:2, 3:3, 2:4, 1:2)

Drugu pobedu u Regionalnoj A2 ligi valjevski vaterpolisti ostvarili su u Zadru, pa sa šest bodova, uz Crvenu zvezdu drže čelo tabele. Uspeli su momci trenera Serafimovića da naprave preokret, jer je Zadar u drugoj četvrtini vodio sa 5:2, usledila je serija gostiju za poravnanje, a zatim i sigurna igra u preostala dva perioda.

Spremni za debi

Vaterpolo klub Valjevo Gorenje će u subotu odigrati prvu utakmicu u Regionalnoj A2 ligi, što će sigurno biti istorijski momenat za klub koji je u poslednje četiri sezone promenio isto toliko rangova takmičenja. Ipak, Valjevci ne žele da se meč sa Katarom iz Kotora pamti samo po tome što je prvi u Regionalnoj ligi, već žele, da uz gostoprimstvo na nivou, savladaju Kotorane, koji su u ovom trenutku nepoznanica.

-

Start iz Novog Sada

U Kući košarke u sredu su izvučeni takmičarski brojevi učesnika Košarkaške lige Srbije za sezonu 2014./2015. KK Metalac izvukao je broj deset, pa će u prvom kolu (4./5. oktobar) gostovati u Novom Sadu ekipi Vojvodine, u drugom (11./12. oktobar) dočekati Tamiš iz Pančeva, a u trećem (18./19. oktobar) gostovati novajliji u ligi Spartaku u Subotici.

Sad ili nikad

Višestruki šampion, ime i klub koji je motiv sam po sebi, beogradski Partizan na startu nove sezone ABA lige dolazi u Valjevo, čini se, slabiji nego ikad. Dočekuje ga Metalac Farmakom sa gotovo sačuvanim timom koji je u prošloj debitantskoj sezoni postigao istorijski uspeh osvajanjem šestog mesta. Metalac, pun entuzijazma i želje da najzad savlada crno-bele. Sad ili nikad, reklo bi se po tome kako su se Valjevci naoštrili za sutrašnji duel.

Zajedno u regionalnu ligu

Povodom velikog uspeha vaterpolo kluba Valjevo Gorenje u protekloj takmičarskoj sezoni, osvajanja petog mesta u Srbiji, gradonačelnik Valjeva dr Slobodan Gvozdenović je ugostio predstavnike kluba, kao i direktora kompanije Gorenje iz Valjeva Borisa Pavčnika. Gradonačelnik se zahvalio igračima, trenerima i upravi kluba na dostojanstvenom predstavljanju grada Valjeva u takmičenjima u kojima su nastupali ove godine, a tom prilikom istaknuta je ideja da Valjevo Gorenje zaigra u Regionalnoj ligi.