Sportovi na vodi

Pobeđen Solaris

Valjevo Gorenje - Solaris (Šibenik) 12:10 (3:2, 3:1, 4:3, 2:4)

I pored malog opuštanja u poslednjoj četvrtini, vaterpolisti Valjevo Gorenja došli su do treće pobede u Regionlnoj A2 ligi. Uspeli su Šibenčani da od 10:5 za domaćina stignu na samo gol zaostatka (11:10), ali momci trenera Serafimovića nisu dozvolili potpuni preokret.

Šabac slavio u Petnici

Valjevo Gorenje - Šabac 7:9 (2:3, 2:2, 1:2, 2:2)

Prvi poraz u Regionalnoj A2 ligi vaterpolisti Valjeva pretrpeli su u duelu sa komšijskim rivalom Šapcem, ekipom koja je u ovo prvenstvo ušla sa velikim ambicijama i znatno pojačana. Od počka su Šapčani bili u rezultaskoj prednosti, imali čvršću odbranu i raznovrsniji napad, pa se može reći da su zasluženo odneli ceo plen.

Istorijska pobeda

Valjevo GorenjeKataro 14:12 (2:2, 3:3, 4:2, 5:5)

Prvi meč u Regionalnoj A2 ligi doneo je i istorijsku pobedu za ekipu Valjevo Gorenja. Prema najavama, meč sa ekipom iz Kotora bio je težak i neizvestan, ali su Valjevci u goleadi u poslednjoj četvrtini sačuvali dva gola prednosti i upisali prvi trijumf.

Pobeda u Zadru

Zadar 1952 - Valjevo Gorenje 8:11 (2:2, 3:3, 2:4, 1:2)

Drugu pobedu u Regionalnoj A2 ligi valjevski vaterpolisti ostvarili su u Zadru, pa sa šest bodova, uz Crvenu zvezdu drže čelo tabele. Uspeli su momci trenera Serafimovića da naprave preokret, jer je Zadar u drugoj četvrtini vodio sa 5:2, usledila je serija gostiju za poravnanje, a zatim i sigurna igra u preostala dva perioda.

Spremni za debi

Vaterpolo klub Valjevo Gorenje će u subotu odigrati prvu utakmicu u Regionalnoj A2 ligi, što će sigurno biti istorijski momenat za klub koji je u poslednje četiri sezone promenio isto toliko rangova takmičenja. Ipak, Valjevci ne žele da se meč sa Katarom iz Kotora pamti samo po tome što je prvi u Regionalnoj ligi, već žele, da uz gostoprimstvo na nivou, savladaju Kotorane, koji su u ovom trenutku nepoznanica.

-

Požežani u nevreme

Da su mogli da biraju, fudbaleri Budućnost Krušika sigurno ne bi odabrali da im protivnik u 5. vanrednom kolu bude požeška Sloga. Razlog je jasan, rezultati su daleko ispod očekivanih, pa je valjevska ekipa u četiri kola zabeležila tek jednu pobedu, uz jedan remi i dva poraza. Premršav učinak za tim koga su svi koji prate ovaj rang takmičenja videli kao jednog od glavnih favorita za plasman u Prvu ligu, ali vremena za popravni ima. Ipak, na "Krušiku" su svesni da se što je pre moguće mora krenuti sa pobedama, pa protiv snažnih Požežana nemaju mnogo izbora.

Spremni za prvoligaške izazove

Odbojkaši VA 014 debitovaće u Prvoj ligi utakmicom protiv subotičkog Spartaka u četvrtak od 19 časova u hali Student. Dan pre prvog meča u drugom rangu takmičenja, što je i najveći domet u kratkoj istoriji kluba, ogranizovana je promocija tima u prijatnom ambijentu etno kafea "Vajati" na Gracu.