Jedan gol za tri boda

Budućnost Krušik - Sloga 1:0 (1:0)

(Gentić 42. minut)

U najboljoj igri ovog proleća fudbaleri Budućnost Krušika došli su zaslužena tri boda protiv kraljevačke Sloge, a da su napadači bili malo raspoloženiji, rezultat je mogao biti i daleko ubedljiviji od konačnih 1:0. Ipak, "pobedi se u zube ne gleda", a kvalitetna partija "crvenih" može da ohrabri pristalice pred vezana gostovanja Poletu i Železničaru. Kako su trijumfe zabeležili i Mačva i Smederevo, Šapčani i posle 19. kola imaju dva boda više u odnosu na prateće ekipe.

Budućnost Krušik je dominirao terenom svih 90 minuta, a tek sporadično kraljevački "beli" uspevali su sa većim brojem igrača da pređu na protivničku polovinu. U prvom poluvremenu pretili su Valjevci preko Popovića, udarac sa distance oprobao je Rašević uz bravuru na golu iskusnog Božovića, ali se na pogodak čekalo do 42. minuta. Sević je izveo korner, loptu koja je preletela kazneni prostor u gužvu ponovo vratio Isidorović, a tu se najbolje snaao Gentić i poslao je u mrežu.

Odnos snaga na terenu ostao je potpuno isti i u nastavku, samo je glavnu napadačku ulogu kod domaćina preuzeo Stefan Ilić. Njegovi prodori uglavnom su donosili veliku opasnost po gol Božovića, a šanse su imali i Popović i Kosić, uz udarce sa distance Pavlovića i Ćočovića. Rezultat se ipak nije menjao.

Valjevo, Stadion "Krušik". Gledalaca: 300. Sudija: Miloš Vitić (Užice). Žuti kartoni: Rašević, Čočović (Budućnost Krušik), Stolić, Milojević, Čolić (Sloga).

Budućnost Krušik: Vojisavljević, Kosić, Sević, Prokić (Pavlović), Gentić, Stevanović, Isidorović, Čočović, Ilić, Rašević, Popović (Đuketić).

Sloga: Božović, Gvozdenović, Todorič, Babić, Kurandić, Županjac, Đorić, Grkajac, Krunić (Krstič), Stolić (Čolić), Milojević (Filipović).

U 20. kolu Budućnost Krušik gostuje Poletu u Ljubiću.

-

Borba za "Žućkovu levicu"

Košarkaši Metalca u sredu su otputovali u Niš gde će se od četvrtka do nedelje održati finalni turnir Kupa Radivoja Koraća. Trofej brani Crvena Zvezda, a za "Žućkovu levicu" boriće se još i preostali ABA ligaši Partizan, Metalac i Mega Leks, tri prvoplasirana tima na polusezoni KLS-a FMP, Konstantin i Vojvodina, kao i pobednik Kupa Srbije Vršac.

Drugo poluvreme za brigu

Metalac Farmakom - Tamiš 80:68 (18:14, 26:11, 17:21, 19:22) Protiv starog rivala Tamiša iz Pančeva Metalac je došao do treće superligaške pobede, ali je drugo poluvreme veliko uopzorenje za naredne mečeve sa na papiru slabijim rivalima. Valjevci su meč dobili zahvaljujući dobro odigranoj drugoj četvrtini, kada su sve zamisli u napadu sproveli u delo. Pančevci su u nastavku, igrom "bez pardona" čak i zapretili, spustivši razliku na jednocifren broj poena, ali trijumf domaćina ipak nije bio ozbiljno ugrožen.

Još jednom bez pobednika

Samo dan posle treće, fudbaleri Budućnost Krušika odradili su i četvrtu proveru u sklopu letnjih priprema i zabeležili treći remi. U duelu sa Spartakom iz Ljiga bilo je 1:1, a na ovom susretu trener Valjevaca Dejan Nikolić isprobao je najveći broj igrača, od kojih su pojedinci na terenu proveli i manje od poluvremena.