Poraz u goleadi

Fleš Bečej - KMF FON 6:8 (1:3)

Strelci: 1:0 Ilić u 8. minutu, 1:1 Stanković u 14. minutu, 1:2 Cvetković u 17. minutu, 1:3 Petrov u 18. minutu, 2:3 Tojčić u 23. minutu, 2:4 Stanković u 23. minutu, 2:5 Petrov 26. minutu, 3:5 Ivanović u 34. minutu, 3:6 Cvetković u 35. minutu, 3:7 Petrov u 35. minutu, 4:7 Ilić u 36. minutu, 5:7 K. Marković u 37. minutu, 6:7 Ilić u 38. minutu, 6:8 Stanković u 40. minutu.

Valjevo. - Dvorana: "Hala sportova". Gledalaca: 100. Sudije: Đorđe Bilić (Ruma) 7,5 i Predrag Beljević (Novi Sad) 7,5. Žuti kartoni: Tojčić, Ilić, Stepanović (Fleš Bečej). Nagomilavanje prekršaja: Fleš Bečej (3+5), Fon (4+5).

FLEŠ BEČEJ: TANASKOVIĆ 7, POŠARAC 6,5, TOJČIĆ 7, ILIĆ 7, K. MARKOVIĆ 7,5, Novaković -, Ralić 7, Stepanović 6,5, A. Marković 6,5, Ivanović 7.

KMF FON: NIKOLIĆ 7,5, CVETKOVIĆ 7,5, MANIĆ 7, STANKOVIĆ 8, PETROV 7,5, Đukanović 7, Šamšal 7, Erac 6,5, Đoković 6,5.

Igrač utakmice: Stanković (KMF FON) 8.

Gosti iz Beograda su svoje prilike iskoristili u završnici prvog poluvremena. U nastavku, u jednom momentu su imali i četiri gola viška (3:7), ali malo je falilo da prokockaju prednost. Valjevci su drugi deo meča igrali sa pet igrača u polju i za kratko vreme postigli tri gola. Međutim, najbolji igrač meča Stanković je u poslednjim momentima iskoristio grešku Tojčića i rešio pitanje pobednika donevši prve bodove svom timu.

S. Gligorić

-

Prekunut post

Budućnost Krušik - Sloga (Požega) 2:1 (1:0) Strelci: 1:0 Sofronić u 4, 2:0 Popović u 61, 2:1 Plazinić u 90. min (iz penala). Nakon dva neprijatna poraza, Budućnost Krušik je zabeležio pobedu protiv blede ekipe iz Požege koja se "probudila" tek u samoj završnici i umalo izvukla bod, što bi po prikazanoj igri bila nepravda, jer je domaćin bio znatno bolji.

Preokretom do bodova

Metalac - PKB 27:25 (12:16) Zahvaljujući granitnoj odbrani u drugom poluvremenu rukometaši Metalca uspeli su da naprave preokret i savladaju mlad sastav PKB-a. Nakon trećeg trijumfa u četiri kola nastavka prvenstva Valjevci ostaju u gornjem delu tabele, dok je PKB sa samo šest bodova na kontu, već gotovo "prežaljen" u borbi za opstanak.

Kompletni na Mokru Goru

Nakon startnog poraza od Vrbasa, rukometaši Metalca u drugom kolu Super B lige (nedelja, Hala sportova, 18 časova) dočekuju Mokru Goru iz Zubinog potoka. Prema najavama iz kluba, problem sa licencama trenera Slobodana Jokanovića i desnog beka ili krila Petra Čuture, koji mogli da budu uz ekipu na premijeri, biće rešen, pa će Valjevci u duelu sa starim znancem iz prošlosezonskog baraža biti kompletni.