Poraz u goleadi

Fleš Bečej - KMF FON 6:8 (1:3)

Strelci: 1:0 Ilić u 8. minutu, 1:1 Stanković u 14. minutu, 1:2 Cvetković u 17. minutu, 1:3 Petrov u 18. minutu, 2:3 Tojčić u 23. minutu, 2:4 Stanković u 23. minutu, 2:5 Petrov 26. minutu, 3:5 Ivanović u 34. minutu, 3:6 Cvetković u 35. minutu, 3:7 Petrov u 35. minutu, 4:7 Ilić u 36. minutu, 5:7 K. Marković u 37. minutu, 6:7 Ilić u 38. minutu, 6:8 Stanković u 40. minutu.

Valjevo. - Dvorana: "Hala sportova". Gledalaca: 100. Sudije: Đorđe Bilić (Ruma) 7,5 i Predrag Beljević (Novi Sad) 7,5. Žuti kartoni: Tojčić, Ilić, Stepanović (Fleš Bečej). Nagomilavanje prekršaja: Fleš Bečej (3+5), Fon (4+5).

FLEŠ BEČEJ: TANASKOVIĆ 7, POŠARAC 6,5, TOJČIĆ 7, ILIĆ 7, K. MARKOVIĆ 7,5, Novaković -, Ralić 7, Stepanović 6,5, A. Marković 6,5, Ivanović 7.

KMF FON: NIKOLIĆ 7,5, CVETKOVIĆ 7,5, MANIĆ 7, STANKOVIĆ 8, PETROV 7,5, Đukanović 7, Šamšal 7, Erac 6,5, Đoković 6,5.

Igrač utakmice: Stanković (KMF FON) 8.

Gosti iz Beograda su svoje prilike iskoristili u završnici prvog poluvremena. U nastavku, u jednom momentu su imali i četiri gola viška (3:7), ali malo je falilo da prokockaju prednost. Valjevci su drugi deo meča igrali sa pet igrača u polju i za kratko vreme postigli tri gola. Međutim, najbolji igrač meča Stanković je u poslednjim momentima iskoristio grešku Tojčića i rešio pitanje pobednika donevši prve bodove svom timu.

S. Gligorić

-

Partizan najbolji na "Studentu"

Pioniri beogradskog Partizana (2001. godište i mlađi) pobednici su turnira održanog u Valjevu u hali "Student". Crno - beli su najpre u polufinalu savladali novosadsku ekipu NS Stars 73:60, da bi u poslednjem meču turnira bili bolji od domaćina, ekipe valjevskog Studenta rezultatom 78:50. U drugom meču polufinala Valjevci su savladali ekipu Foke iz Kragujevca rezultatom 86:72.

Prekid loše serije

Prvi takmičarski meč pred svojom publikom u 2017. godini košarkaši Metalca odigraće u subotu od 18 sati protiv Dunava iz Starih Banovaca. Novajlija u ligi igra odlično, hit je prvenstva i uspeo je sa timom sastavljenim uglavnom od, široj javnosti nepoznatih igrača da u dosadašnjih 12 kola zabeleži osam pobeda. Banovčani su ozbiljan kandidat i da se nađu na završnici Kupa Radivoja Koraća, a to će uspeti ako pobede u Valjevu.

Da se ne ponovi "Pionir"

Nema potrebe objašnjavati kakav je magnet za publiku, pogotovu valjevsku, crveno-bela mašinerija koja je harala ABA ligaškim terenima u redovnom delu sezone i pružala odlične partije u evroligaškim duelima. Crvena zvezda u Valjevu je garancija za košarkaški praznik, prepunu Halu sportova, frenetično navijanje i za jedan i za drugi tim, pravi spektakl pod obručima i oko njih. Metalac ulazi u treći ovosezonski duel sa Beograđanima sa željom da ponovi sve dobro iz prvog i nikako ne ponovi svoje katastrofalno izdanje iz drugog meča.