Partizan u finalu

Metalac Farmakom - Partizan NIS 69:73 (16:19, 16:15, 14:19, 23:20)

Za razliku od prvom meča u "Pioniru" košarkaši Metalca su se u Valjevu čvrstog garda suprotstavili šampionu države. Uz obilatu pomoć sudija Partizan je ipak sa planiranih 2:0 prošao u finale i otišao na megdan Crvenoj Zvezdi. Valjevci nemaju čega da se stide, dali su sve od sebe, a više od časnog oproštaja od izuzetno uspešne sezone nije se moglo.

Iako su previše insistirali na šutu za tri poena, a sudijski kriterijum Jurasa, Neškovića i Maričića bio u najmanju ruku čudan, tačnije naklonjen šampionu države, Valjevci su prvo poluvreme završili sa samo dva poena minusa. Retko se dešava da jedna ekipa za prve dve četvrtine šutne čak 25 trojki, a to su večeras uradili Valjevci, pogodili su samo četiri, ali su velikom borbenošću nadoknadili mane u ofanzivnoj igri. Zona koju su domaći igrali veći deo prvog poluvremena u pojedninim mimentima donosila je rezultat što je stvorilo nervozu u crno - belim redovima. Trener Vujošević je dobio tehničku, zaslužio je i više od jedne, a i gostujući igrači su imali brojne pritužbe na suđenje, iako su u prva dva perioda šutnuli 12, a Metalac samo 6 slobodnih bacanja. Najzapaženiji u pomalo u haotičnoj igri oba sastava bili su Majstorović sa jedne, odnosno Milosavljević sa druge strane.

Ni u nastavku meč nije bio lep za gledanje, i jedni i drugi su promašivali u serijama, Metalac se, uz nepromenjen kriterijum suđenja nekako držao do samog finiša, kada je koševima Đumića i Tepića uz zvuk sirene za kraj treće četvrtine Partizan "pobegao" na +7. Metalac je za 30 minuta igre šutnuo nestvarnih 30 trojki, a pogodio samo četiri. Broj šutnutih slobodnih bacanja (22:11 za Partizan), govorio je o suđenju inače veoma iskusne trojke koja je vodila meč.

U poslednjoj četvrtini nastavilo se mučenje Valjevaca sa šutem spolja, povremene "bljeskove" imao je Jeremić, ali je trojkama Milosavljevića i Daloa, uz dugu dvojku Milutinova Partizan na pet i po minuta do kraja imao 52:65. Uzvratili su Jeremić, Majstorović i Kutlešić, a nakon trojke Todorovića i poena iz kontre Majstorovića domaćin je prišao na samo dva poena minusa. Ipak, hladnokrvni Mačvan pogodio je, kako se ispostavilo ključan šut za tri poena, donevši svom timu pet poena viška u poslednjem minutu za kraj bilo kakve nade Valjevaca. Konačan rezultat postavio je sa penala kapiten gostiju Milosavljević.

Sa 17 poena Milosavljević je bio i najefikasniji kod pobednika, Mačvan je dodao 13, a Tepić 12. Metalac je predvodio Majstorović sa 20 poena, Jeremić je ubacio 13, a Malešević 12.

Kompletnu statistiku pogledajte OVDE

-

Vukovi prekinuli seriju

Metalac – Beovuk 72 74:79 (16:14, 21:21, 14:14, 23:20) U meču koji bi se najbolje mogao opistati kao haotičan, čemu su u dobroj meri kumovale sudije Vojinović, Pecelj i Sedlar, Beograđani su prekinuli seriju pobeda Metalca. Uz odbranu često i preko ivice faula, Beovuk je u drugom poluvremenu uspostavio kontrolu utakmice i u završnici uspeo da odbije sve naopade Metalca, koji je ovaj meč odigrao ispod nivoa prethodnih. Beovuk je došao do 12. pobede u sezoni, dok Metalac ima trijumf manje.

"Triler" u Kruševcu, Metalac slavio "stotkom"!

Napredak Rubin - Metalac 97:100 (13:32, 34:12, 17:11, 12:21, 21:24) Neverovatan meč u Kruševcu! Metalac je odigrao od sjaja do očaja i nazad i uspeo posle divovske borbe i dodatnih pet minuta da odnese bodove. Teško je u normalnom izveštaju opisati šta se sve dešavalo na susretu 19. kola KLS, meč su obeležile serije poena oba tima i veliki preokreti, ali su Valjevci, predvođeni fenomenatnim Markom Dujkovićem i Branom Đukanovićem uspeli da dođu do devete pobede u sezoni.

Što pre do opstanka

Utakmicom protiv doskorašnjeg člana elite i učesnika evro kupova Vrbasa rukometaši Metalca započeće drugi deo prvenstva u Super B ligi. Tro i po mesečna pauza donela je i promene u igračkom kadru, Dušan Andrejević je pojačao Slogu iz Požege a Marko Ranković svoj matični Šamot, ali je sastav osnažen sa dva proverena beka, Dušanom Nenadićem iz lazarevačke Kolubare i Markom Pantelićem iz Partizana. U polusezoni stigla je i nova uprava, sa ambicijama da se najpre očuva status, a zatim, u narednom šampionatu pokuša i nešto više, a u Metalcu susret sa snažnom Vrbašanima, vide kao jedan od ključnih za opstanak u ligi.