Bodovi ostali u Pančevu

Dinamo - Metalac 28:24 (15:12)

Nisu uspeli valjevski rukometaši da donesu bodove iz hale "Strelište". Domaći Dinamo, koji je u sjajnoj formi u nastavku šampionata, došao je do novog trijumfa, kojim se probio na petu poziciju na tabeli i praktično osigurao opstanak. Valjevci su i pored poraza ostali trećeplasirani, na dva kola pre kraja takmičenja u Super B ligi.

Početak susreta pripao je Metalcu, ali je Dinamo brzo uhvatio priključak, a zatim uspeo da stvori i "opipljiviju" prednost (11:6 u 20. minutu). Serijom golova kapitena Radojčića Valjevci smanjuju na "pristojnih" 15:12 na poluvremenu.

Predvođeni Bunjevčevićem i Đuričićem Pančevci su drugo poluvreme odigrali u viskom ritmu, do izražaja je došla i "duža" klupa, pa gostujući sastav nije uspeo da meč uvede u neizvesnu završnicu i eventualno zapreti.

- Drago mi je da se ekipa Dinama konsolidovala u drugom delu prvenstva i da su uspeli da izbore opstanak u ovom rangu. Ako pogledamo rezultate Pančevaca u drugogm delu, gde su u devet utakmica pretrpeli samo jedan poraz, usuđujem se da kažem da su najuspešnija ekipa u prolećnom delu prvenstva i čestitam im na tome. Moja ekipa je ostvarila svoj cilj, nalazimo se na trećem mestu na tabeli i nemam mnogo toga da zamerim mojim igračima. U ovim okolnostima, kada sam zbog povreda bio prinuđen da odmaram dva igrača, smo pružili onoliko koliko je moguće, tako da mislim da su ljubitelji rukometa imali prilike da vide dobru, dinamičnu i kvalitetnu utakmicu - ocenio je posle meča trener Metalca Sloodan Jokanović.

Kadetski reprezentativac Milan Bunjevčević predvodio je Dinamo sa 9 golova, Đuričić je postigao 6, dok je kod Metalca, ali i na utakmici najefikasniji bio Radojčić sa 11 golova.

U pretposlednjem kolu Metalac dočekuje novog člana elite, prvoplasiranu Slogu iz Požege.

-

"Sveti Nikolaj" ponovo u eliti

Valjevski šah klub "Sveti Nikolaj" ponovo je član Prve lige Srbije. Valjevci su posle dvogodišnje pauze izborili plasman u najjači rang sigurnim nastupima na takmičenju Prve lige centralne Srbije, koje je od 5. do 13. septembra održano u Kragujevcu, gde su dominantno osvojili titulu prvaka.

Partizan ponovo bolji

Metalac - Partizan 70:75 (13:26, 23:15, 17:21, 17:13) U utakmici koju je obeležila igra na mahove, Partizan je i drugi put u pripremnom periodu pred start Superlige savladao Metalac. U Valjevu je bilo daleko neizvesnije nego u hali "Aleksandar Nikolić", iako su gosti svih 40 minuta vodili. Metalac je imao nekoliko šansi za preokret koje su propuštene ishitrenim rešenjima u napadu.