Fudbal - Gradska liga Valjeva

-

VŠK deveti u Evropi

Valjevski šah klub Sveti Nikolaj osvojio je deveto mesto na Kupu Evrope koji je završen u Novom Sadu. Valjevci su u poslednjem sedmom kolu pretrpeli poraz od azerbejdžanske ekipe Oldar Jurdu rezultatom 3,5:2,5 i takmičenje završili sa pet pobeda i dva poraza, to jest sa deset meč bodova.

Majstorović MVP kola

Metalac je trijumfom protiv Vojvodine (83:57) došao do treće pozicije na tabeli Superlige posle osam kola, a centar valjevskog tima Đorđe Majstorović do zvanja igrača kola. Vižljasti Čačanin je protiv Novosađana ima učinak od 20 poena, 9 skokova, 5 rampi, 2 asistencije i 7 iznuđenih faulova za 33 minuta na terenu i ostvario indeks korisnosti 34.

Brejk u Mitrovici

Mega Leks - Metalac Farmakom 69:78 (24:21, 15:23, 19:22, 11:12) Derbi četvrtog kola Superlige u Sremskoj Mitrovici pripao je zasluženo valjevskom Metalcu koji je pobedio ekipu Mega Leksa. Nakon izjednačenog prvog poluvremena puleni Vladimira Đokića su u samom finišu druge i u trećoj četvrtini uspostavili svoj ritam igre i uspeli da slave u meču, koji na kraju regularnog dela srpskog šampionata, može možda biti i presudan u borbi za treće mesto. Ključ pobede Valjevaca leži u zaustavljanju tandema Miljenović - Jokić, ta dva igrača su ubacila ukupno 11 poena.