logo014

Odličan otpor lideru

PartizanMetalac 91:79 (24:19, 18:19, 23:28, 26:13)

I pored poraza u hali "Aleksandar Nikolić", košarkaši Metalca su protiv Partizana pružili najbolju igru u Superligi. Više od 30 minuta Valjevci su bil potpuno ravnopravan rival lideru grupe B, ali je u završnici do izražaja došla mala rotacija igrača, obzirom da trener Poček nije mogao da računa na Krstovića, Stamenića i Pavlovića

Metalac je na početku četvrte četvrtine imao dva poena prednosti (70:68), nešto kasnije bilo je nerešeno (72:72), ali su gosti sa nekoliko vezanih grešaka dozvolili Partizanu da stekne dovcifrenu prednost. Napravili su gostujući igrači dva vezana faula u napadu, a drugi je bio i nesportski zbog lakta Zekavičića na licu Gagića, što su crno-beli uspeli da kazne i nakon trojke Andrića i zakucavanja Marinkovića pet minuta pre kraja na semaforu je stajalo 82:72.

Metalcu nije pomogao ni tajm-aut trenera Mihaila Počeka pa su usledila dva vezana promašaja njegovih igrača i vrlo brzo crno-beli su stekli nedostižnih +13 (85:72). Sa 15 vezanih poena crno-beli su osigurali pobedu.

Beogradski klub je dobro počeo utakmicu, poveo 13:7, ali je Metalac serijom od 7:0 za prvo vođstvo na utakmici nagovestio da neće sve ići onako kako je Partizan zamislio na ovoj utakmici. Crno-beli su trojkom Aranitovića u poslednjoj sekundi prve četvrtine poveo 24:19, pred kraj prvog poluvremena prvi put su stekli dvocifrenu prednost (42:32), ali je Metalac prvi deo igre završio serijom 6:0 za veoma podnošljivih 42:38 posle prvih 20 minuta.

Dosta grešaka i promašenih zicera karakterisali su igru Partizana u prvom poluvremenu pa su navijači očekivali da u nastavku pojača ritam i slomi ekipu Metalca. Međutim, situacija na parketu se nije menjala, Metalac je imao odgovor na svaki pokušaj Partizana i 17 sekundi pre kraja treće deonice trojkom Mikulića poveo sa 66:62.

Na drugoj strani Andrić je bio brži od sirene i vratio je trojku za 66:65 na ulasku u odlučujućih 10 minuta. Metalac se sjajno držao do 72:72, ali je naredna četiri minuta upao u “crnu rupu”, primio 15 poena u nizu i prosuo sve što je dobro uradio u prvih 33 minuta.

Vilijams-Gos je bio najefikasniji sa 24 poena, 5 skokova i 7 asistencija (indeks 32), Marinković je dodao 17, a Gagić 14 poena. Sa druge strane Đukanović je postigao 17 poena, dva više od Vasića i Mikulića, dok je Kaplanović postigao 14.

-

Poraz u Vrbasu

Rukometaši Metalca poraženi su na strartu takmičenja u Super B ligi. Bolji od ekipe trenera Jokanovića bio je doskorašnji superligaš Vrbas, koji je na domaćem terenu slavio sa 33:24 (16:11).

Basketaši opet na "Studentu"

Sve je spremno za novo izdanje Letnje basket lige, tradicionalne sportske manifestacije, koja je već nekoliko godina i u kalendaru gradskih zbivanja. Ove godine basketaši svih generacija okupiće se na "Studentu" od 20. do 28. jula.

Remi sa Beogradom

ŽRK Metalac 2015 - ŽRK Beograd 25:25 (13:13) Startnu pobedu protiv Rudara u Kostolcu rukometašice Metalca nisu uspele da potvrde na domaćem parketu. U meču prepunom oscilacija izabranice trenera Novokmeta su na kraju podelile bodove sa ekipom Beograda, a remi je, reklo bi se, i najpravedniji ishod zanimljive, ali ne toliko kvalitetne utakmice.