"Panteri" još jednom ubedljivi

FMP - Metalac 101:74 (26:21, 27:11, 25:17, 23:25)

Nakon završnog turnira Kupa Radivoja Koraća Metalac je i na startu Superlige ubedljivo poraćen od FMP-a. Sem prve četvrtine, u kojoj je domaćin jurio prednost ruvala, sve je u Železniku bilo u znaku "pantera", koji su otpor rivala slomili praktično već u drugom periodu. FMP u narednom kolu gostuje Partizanu, dok Metalac dočekuje ekipu Dinamika. Oba meča na programu su u nedelju 22. aprila.

Vodili su Valjvevci sa 18:10, ali je do kraja prve četvrtine FMP napravio seriju 16:3, što je bilo samo uvod u ovo što će se dešavati do kraja meča.

FMP je u drugoj četvrtini uspeo da prednost podigne i na preko 20 poena, što je značilo i kraj ozbiljnije otpora pulena Mihaila Počeka.

FMP je do pobede predvodio Nemanja Nenadić sa 22 poena, dok je Aleksa Uskoković postigao 18, a novajlija Radovan Đoković 17.

Kod Metalca najefinasniji je bio Đukanović sa 17 poena, Pavlović je ubacio 13, a Žekavičić 12 na debiju u dresu valjevskog tima. Debitovali su i Nerandžić sa 8 poena i 9 skokova, odnosno Matić koji se nije upisao u strelce.

Hednikep za Metalac mogla bi da predstavlja povreda Bojana Krstovića, koji je odigrao samo početna 4 minuta, posle čega više nije ulazio u igru.

Metalac i Dinamik svoj meč drugog kola odigraće u nedelju od 18 časova.

-

Desetkovani na MZT

Sa velikim kadrovskim problemima, koji su donekle pokvarili inače odličnu atmosferu u ekipi posle pobede u Laktašima, košarkaši Metalca u ponedeljak dočekuju skopski MZT, ekipu protiv koje su u prvom delu sezone zabeležili pobedu. Virus je oborio valjevske košarkaše, pa je još uvek neizvesno u kom će se sastavu tim Vladimira Đokića suprotstaviti MZT-u, sada igrački znatno jačem nego u prvom delu prvenstva.

Đokić: Bili smo agresivni

Iako nisu blistali, košarkaši Metalca pobedili su Levski u Sofiji. Novi trijumf obezbeđen je u poslednjoj četvrtini, a do tada je viđen izjednačen meč, u kom je "fenjeraš" ABA lige bio potpuno ravnopravan rival Valjevcima. Trener Metalca Vladimir Đokić posle meča je istakao da je presudila agresivnost njegovog sastava.

I Zlatibor odneo bod

Budućnost Krušik - Zlatibor 1:1 (1:1) (Rašević 23. - Božović 16. minut) Mogli su fudbaleri Budućnost Krušika da nakon 19. kola zasednu na čelo tabele Srpske lige Zapad, ali nisu uspeli da savladaju Zlatibor iz Čajetine na domaćem terenu. Bila je ovo jedna od onih utakmica u kojoj Valjevce jadnostavno nije htelo, ali sve pohvale zaslužuje i gostujući sastav, koji je pokazao da dobri rezultati sa početka prolećnog dela nisu bili slučajnost.