Valjevci idu ka vrhu

Budućnost Krušik - Proleter Mihajlovac 2:0 (2:0)

(Popović 20, Gentić 40. minut)

Važnu pobedu ostvarili su fudbaleri valjevskog trećeligaša, čime su potvrdili tri boda osvojena u Zubinom Potoku. Za razliku od nekih prethodnih mečeva, izabranici Dejana Nikolića na ovom su postigli golove na vreme, pa i pored pada u igri u drugom poluvremenu, nisu strahovali za konačan ishod.

Počelo je dobrom prilikom Isidorovića već u 2. minutu, a u 20. Valjevci su poveli. Kosić je započeo akciju, Stanojević sa ivice kaznenog prostora bliže gol aut liniji ubacio u sredinu, a omladinac Popović bio na pravom mestu i sa peterca smestio loptu u mrežu. Imali su gosti nekoliko pokušaja, a najozbiljniju šansu propustio je Milosavljević, koji je u 38. minutu iz neposredne blizine šutirao pravo u Savića.

Kazna je stigla samo dva minutakasnije, Soldatović je izveoslobodan udarac, a Gentić glavom samo okrznuo loptu i duplirao prednost domaćina.

U nastavku su više od igre imali fudbaleri Proleter Mihajlovca, uz nekoliko prilika, a Milosavljević je u 73. minutu pogodio stativu.

Valjevo, Stadion Krušik. Gledalaca: 300. Sudija: Miroslav Jokić (Bogatić) 7. Žuti katroni: Gentić, Stevanović, Petrović (Budućnost Krušik), Tasić (Proleter Mihajlovac).

Budućnost Krušik: Savić 7, Đorđević 7, Gentić 7,5, Stevanović 7,5, Stanojević 7,5 (Nikolić -), Isidorović 7, Popović 7 (Rašević 7), Petrović 7, Kosić 7,5, Soldatović 7, Ćirović 7 (Janković 7).

Proleter Mihajlovac: Ramadani 6, Komazec 6, Cigulajkić 6,5, Živanović 6, Marinković 6, Milosavljević 6,5, Pejić 6 (Lukić -), Dišić 6 (Cvetković 6), Janković 6, Tasić 6, Živković 6,5 (Stojković -).

Igrač utakmice: Gentić (Budućnost Krušik)

U 20. kolu Budućnost Krušik u sredu dočekuje ekipu Loznice.

-

Nikolić ostaje šef struke

U poslednja četiri kola jeseni maksimalan učinak i gol razlika 9:0, bilans su Dejana Nikolića u finišu jeseni na klupi valjevskog srpskoligaša. Ako tome dodamo i rezultate iz prvog mandata, potezi čelnih ljudi u zimskoj pauzi mogli su se nagovestiti i nakon spuštanja zavese u Novom Pazaru. Dvadesetak dana kasnije došlo je i do konačnog dogovora, Dejan Nikolić će ostati u Valjevu i pokušati da uvede ekipu u Prvu ligu Srbije.

Počeli radovi u dvorani

Šesnaest dana pred utakmicu sedmog kola ABA lige u kojoj Metalac dočekuje Igokeu iz Aleksandrovca, što bi trebalo da bude i premijera valjevskog tima na domaćem parketu, počeli su radovi u Hali sportova, odnosno u samoj dvorani, gde bi trebalo da se naprave "džepovi" za smeštaj koševa.

Trijumf Budućnost Krušika

Fudbaleri Budućnost Krušika pobednici su prvog turnira na Ubu, u organizaciji FK Jedinstvo. Valjevci su u finalu sa 3:0 savladali srpskoligaša iz grupe "Beograd" Radnički iz Obrenovca, a prethodno su u grupi bili bolji od ubskog Jedinstva i Zadrugara iz Lajkovca.