Valjevci idu ka vrhu

Budućnost Krušik - Proleter Mihajlovac 2:0 (2:0)

(Popović 20, Gentić 40. minut)

Važnu pobedu ostvarili su fudbaleri valjevskog trećeligaša, čime su potvrdili tri boda osvojena u Zubinom Potoku. Za razliku od nekih prethodnih mečeva, izabranici Dejana Nikolića na ovom su postigli golove na vreme, pa i pored pada u igri u drugom poluvremenu, nisu strahovali za konačan ishod.

Počelo je dobrom prilikom Isidorovića već u 2. minutu, a u 20. Valjevci su poveli. Kosić je započeo akciju, Stanojević sa ivice kaznenog prostora bliže gol aut liniji ubacio u sredinu, a omladinac Popović bio na pravom mestu i sa peterca smestio loptu u mrežu. Imali su gosti nekoliko pokušaja, a najozbiljniju šansu propustio je Milosavljević, koji je u 38. minutu iz neposredne blizine šutirao pravo u Savića.

Kazna je stigla samo dva minutakasnije, Soldatović je izveoslobodan udarac, a Gentić glavom samo okrznuo loptu i duplirao prednost domaćina.

U nastavku su više od igre imali fudbaleri Proleter Mihajlovca, uz nekoliko prilika, a Milosavljević je u 73. minutu pogodio stativu.

Valjevo, Stadion Krušik. Gledalaca: 300. Sudija: Miroslav Jokić (Bogatić) 7. Žuti katroni: Gentić, Stevanović, Petrović (Budućnost Krušik), Tasić (Proleter Mihajlovac).

Budućnost Krušik: Savić 7, Đorđević 7, Gentić 7,5, Stevanović 7,5, Stanojević 7,5 (Nikolić -), Isidorović 7, Popović 7 (Rašević 7), Petrović 7, Kosić 7,5, Soldatović 7, Ćirović 7 (Janković 7).

Proleter Mihajlovac: Ramadani 6, Komazec 6, Cigulajkić 6,5, Živanović 6, Marinković 6, Milosavljević 6,5, Pejić 6 (Lukić -), Dišić 6 (Cvetković 6), Janković 6, Tasić 6, Živković 6,5 (Stojković -).

Igrač utakmice: Gentić (Budućnost Krušik)

U 20. kolu Budućnost Krušik u sredu dočekuje ekipu Loznice.

-

U Kragujevac po bodove

Sa dve ubedljive pobede protiv Jošanice i Bana fudbaleri Budućnost Krušika 2014 već su zaposeli vrh tabele Srpske lige Zapad. Još samo ekipa Loznice ima maksimalan učinak, ali su Valjevci sa gol razlikom 8:0 lideri. Efikasna igra izabranika Slaviše Božičića hrabri sve valjevske ljubitelje fudbala pred najozbiljniji ispit do sada, gostovanje Šumadiji 1903 u Kragujevcu (nedelja, 11 h). Najstariji srpski klub vratio se u ovaj rang takmičenja, u dva kola ima osvojena 4 boda, a u sastavu nekoliko igrača afirmisanih u jačim ligama. Posebno se istakao špic Marković, koji je postigao tri od četiri gola Kragujevčana do sada i sa napadačem Budućnost Krušika 2014 Filipom Rajevcem drži čelo liste strelaca. Rajevac, pred teško gostovanje Šumadiji, ipak u prvi plan stavlja učinak ekipe. VIDEO PRILOG

Oslabljeni na Smederevo

U jednom od ključnih mečeva u prvom delu prvenstva, košarkaši Metalca dočekuju ekipu Smedereva, direktnog konkurenta u borbi za opstanak. Trijumfom protiv „fenjeraša“ Konstantina, Valjevci su napravili jedan korak, a eventualnom pobedom protiv ekipe Zorana Todorovića, bio bi napravljen još jedan. Iako je predstojeći rival u dosadašnjem delu šampionata zabeležio samo jednu pobedu, oprez je, poručuju iz Valjevskog tabora, neophodan, što zbog kvaliteta mladih igrača Smedereva, što zbog činjenice da ni ovoga puta Metalac neće biti kompletan.

Porazi u nizu

Još jedno neuspešno kolo za valjevske rukometne klubove. Oba tima doživela su poraze na domaćem terenu, ORK Metalac od Sloge iz Petrovca 24:26 (7:15), a Metalac 2015 od lidera šampionata Kučeva 15:29 (8:16). Ipak, mora se reći da su gosti u oba susreta važili za favorite.