Savladan i Borac

U pretposlednjem kolu KLS, Metalac je savlado čačanski Borac rezultatom 97-93 (26-20, 25-35, 23-15, 23-23) i na taj način mu se revanširao za poraz u prvom delu prvenstva.U interesantnom meču sa preokretima, koji je na momente imao odlike revolveraškog obračuna jer su odbrane bile slabiji deo u igri oba tima, Metalac se bolje snašao i odneo važne bodove za plasman od koga će zavisiti u kojoj grupi Superlige će biti smešten pred poslednju fazu košarkaškog prvenstva Srbije.

Umorni Čačani, oslabljeni za povređenog reprezentativca Đokovića, tražili su da se ovajj duel odigra ranije zbog Završnog turnira četvorice ABA2 lige koji se 3. i 4. aprila održava u Dvorani kraj Morave.

Posle relativno dobre prve četvrtine u kojoj je Metalac stekao prednost zahavljujući odličnoj saradnji sa centrima u napadu jer su Mikulić i Kaplanović dobro iskoristili lopte svojih suigrača, igra domaćin se raspala u drugoj četvrtini. Odbrana je nestala, u napadu se grešilo a iskusni Čačani su kontrama kažnjavali veliki pad u igri Počekove ekipe.

U nastavku je Metalac zaigrao anagžovanije, nešto bolje je zatvarao svoju najranjiviju tačku ove sezone, poziciju niskog posta, u napadu je uporno jurio vođstvo gostiju da bi u 25. minutu konačno uspeo da povede sa 63-62 poenima Kaplanovića. Razigrao se u tim trenucima iskusni Krstović, njegove trojke su pomogle Valjevcima da pred poslednji kvartal uđu sa prednošću od 76-70.

U završnici je Metalac pokazao stabilnost, nije dozvolio Marinoviću i saigračima da se vrate mada su Čačani uvek bili tu koristivši neke neočekivane poklone u vidu neshvatljivih grešaka spoljne linije Metalca ili nepotrebnh protesta klupe domaćina koja je u jednom momentu zaradila tehničku grepšku. Završnica je po običaju bila uzbudljiva. Ključni momenti su pogodak Đukanovića za 81-78 u 34. minutu pošto je Metalac olako prokocakao vođstvo od 79-73, zatim koš Vasića za 83-80 minut kasnije i odlučujuća trojka Kaplanovića za 88-82 u 36. minutu. Ipak , bilo je neophodno imati hladnu glavu i mirnu ruku u poslednjem minutu ali su Vasić, Kaplanović i Đukanović bili na visini zadatka, dobro su odigrali u penal završnici i bodovi su ostali u Valjevu.

Kaplanović je bio najbolji u ekipi domaćina sa 27 poena (indeks 36), uspeo je takođe da iznudi 9 faulova., Vasić je upisao 20 poena i imao 4 aistencije, Đukanović je postigao 18 poena, imao 7 skokova i 8 iznuđenih faulova, Mikulić je bio dosta dobar sa 17 poena i 9 skokova, Krstović je postigao 6 itd.

Kod Čačana, Pešaković je postigao 22 poena, bivši igraš Metalca, Todorović 17 uz 9 skokova a veteran Marinović 14 pona itd.

Slabo suđenje trojke Arsenijević-Jevtović-Milojevića koja je svojim odlukama iznervirala obe klupe i dobar deo gledališta.

U poslednjem kolu Metalac igra protiv OKK Beograda u gostima.

-

Vrbas siguran u Valjevu

ORK Metalac - Vrbas 21:26 (10:14) U meču trećeg kola Super B lige Vrbašani su bez većih problema došli do bodova protiv valjevskog tima. Tokom celog meča gosti su imali prednost od tri-četiri, u jednom trenutku čak šest golova i zasluženo su slavili u Valjevu. Domaći tim, bez trenera, predvođen kapitenom Ivanom Radojičićem, sa mnogo manje igrača u rotaciji, nije smogao snage za iznenađenje. Valjevci su, uz to, napravili i niz grešaka, naročito u organizaciji kontranapada, tako da je poraz bio neminovan.

Umorni na Megu

Serija iscrpljujućih mečeva polako uzima danak košarkašima Metalca. Pred gostovanje Mega Leksu u Sremskoj Mitrovici (subota, 21 čas), a prema najavama sa zvanične pres konferencije, situacija u valjevskom timu nije idealna, bez obzira na veoma kvalitetne partije u poslednje vreme. U duel sa najperspektivnijom ekipom u ligi, čija je igra dolaskom Marka Kešelja dobila domenziju više, Metalac ulazi, po rečima trenera Đokića "umoran i iscrpljen", i uz manje treninga od planiranog, jer su u toku nedelje izvođeni radovi na obeležavanju parketa u Hali sportova.