Metalac u seriji

MetalacVojvodina 89:81 (16:18, 28:16, 25:20, 20:27)

Trećom vezanom pobedom košarkaši Metalca overili su plasman u Superligu. Iako su većim delom susreta kontrolisali zbivanja na paketu, Valjevci su tek u samoj završnici odbili nalete upornih Novosađana, koje ni zaostatak od 17 poena nije sprečio da se do kraja bore za pobedu. Metalac sada ima skor 14/9, Vojdodina pobedu manje i poraz više, a oba tima ćemo gledati u Superligi.

Izjednačenu prvu četvrtinu obeležilo je puno grešaka sa obe strane, Kod domaćih je prednjačio Vasić, a puleni Filipa Soceka su u završnici perioda dvojkom Birovljeva imali četiri poena viška, 18:14.

Međutim u narednih pet minuta nisu postigli nijedan, a furioznom serijom 17:0 koju su inicirali Đukanović, Krstović i Kaplanović domaćin je stigao do dvocifrene prednosti. Imali su Valjevci u tri navrata imali i 15 poena viška, ali su razliku do kraja prvog poluvremena smanjili Zarić i Janjić. Iako su skakački dominirali (26-15), Novosađani su u prvih 20 minuta imali čak 14 izgubljenih lopti.

Saradnja Kaplanovića sa niskim igračima održavala je razliku između 10 i 15 poena, a gosti su uspeli da u jednom momentu priđu na „minus osam“. Odgovor je stigao od Đukanovića, a prvom trojkom odličnog Pavlovića domaći su u jednom momentu imali 17 poena viška, 67:50.

Duža rotacija gostiju došla je do izražaja u završnom kvartalu, presingom preko celog terena, ofanzivnim skokovima prevashodno Silađija i trojkama Janjića i Birovljeva pet minuta pre kraja stigli su na samo četiri poena zaostatka, 73:69. Snage za potpuni preokret nije bilo, a mirna ruka sa linije slobodnih bacanja Vasića i Đukanovića vodila je domaće do trećeg vezanog trijumfa.

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 350. Sudije: Maričić, Krstić, Ilić.

Metalac: Jelić, Stamenić 6, Turbić, Đukanović 18 (9sk, 5as), Đekić, Krstović 17 (6sk), A. Vasić 20, Marojević, Čolović, Pavlović 5, Kaplanović 23 (7sk), D. Vasić.

Vojvodina: Zarić 10, Stojanović 2, Berbakov 4 (7as, 5ul), Janjić 14 (8sk), Bjelica 8, Branković 13, Virijević, Prica 8 (7sk), Silađi 12 (9sk), Čabrilo, Atanasov 2, Birovljev 8.

-

Popravni u Kragujevcu

Drugo kolo na srpskoligaškom Zapadu doneće nekoliko interesantnih mečeva, a jedan od zanimljivijih biće odigran na kragujevačkom stadionu "Bubanj", gde će se u subotu od 17 sati sastati Šumadija 1903 i Budućnost Krušik, dva tima koja na startu nisu ostvarila cilj. Kragujevčani su poraženi od Sloge u Kraljevu (0:2), dok je četa Dejana Nikolića odigrala bez golova sa Mihajlovcem 1934, uz partiju ispod očekivanja.

Partizan skočio na 4-0

Partizan - Metalac 82:61 (23:17, 25:19, 16:19, 18:6) Valjevski Metalac je u četvrtom kolu poražen od Partiizana, pa su crno - beli su i nakon ovog kola ostali neporaženi u Superligi. Puleni Vlade Đokića nisu uspeli da se suprostave protivniku u skoku (48/26) što je sigurno glavni razlog ubedljivog poraza.

"Cibosi" pali u Valjevu

Metalac Farmakom - Cibona 77:61 (26:18, 10:13, 21:14, 20:16) "Kako je dobro videti te opet" pevala je nekad grupa Novi Fosili. Valjevska publika bila je zadovoljna najpre što je na klupi ponovo videla Vladimira Đokića, a zatim i sigurnom pobedom protiv Cibone. Metalac je prekunio seriju od tri poraza i najavio bolje rezultate u nastavku takmičenja u ABA ligi.