Lider po planu

VA 014 Gorenje – VGSK 3:1 (25:21, 22:25, 25:13, 25:22)

Još jedan korak ka Superligi napravili su valjevski odbojkaši, a izgubljen set protiv mlade i veoma talentovane ekipe iz Velikog Gradišta posledica je malog opuštanja. Ipak, trijumf nijednog momenta nije došao u pitanje, iako je VA 014 Gorenje imao oscilacije i u četvrtom periodu.

Nakon što su domaći zahvaljujući Ražnatoviću i Adamoviću priveli prvi set kraju, drugi je zasluženo pripao gostima, koji su iskoristili treću set – loptu.

Pošto su puleni Mirka Ristovića ubedljivo slavili u četvrtom u završnici narednog perioda došlo je do opuštanja. Nakon 16:11 gosti su u dva navrata stigli na poen zaostatka, međutim nisu imali snage da meč uvedu u peti set.

Dvorana: „Student“, Gledalaca: 150. Sudije: O. Lugić, D. Vitorović.

VA 014 Gorenje: Lalić, Ražnatović, Jevtović, Adamović, Radić, Vešović, Đokić, Stašević (libero), Bulatović, Knežević, Lazarević. Trener: Mirko Ristović.

VGSK: Ilić, Ćirović, Milanović, Životić, Boharev, Zarić, Mijajlović, Milovanović, Stanojević, Popić, Ljubić (libero 2), Janković (libero 1). Trener: Radomir Veličković.

-

Nastavljena serija poraza

ORK Metalac - Zlatar (Nova Varoš) 28:32 (10:16) Nisu se valjevski rukometaši radovali ni u osmom pokušaju ove sezone. Pretrpljen je poraz i od ekipe Zlatara, koja je odlučujuću razliku stvorila u prvom poluvremenu. Bez Dakića i Jevtića, sa rotacijom od samo sedam igrača, još jedan poraz bio je neminovan, uz čestitke momcima koji su istrčali na parket na fanatičnoj borbenosti.

Lozničani odneli bodove

ORK Metalac Gorenje - Loznica 32:36 (16:22) Nisu uspeli rukometaši Metalca da teoretski osiguraju opstanak u ligi, pa im je iz poslednja dva kola neophodna još jedna pobeda. Ekipa Loznice je jednostavno u Hali sportova pokazala više i zasluženo odnela ceo plen, a odlučujuću prednost gosti su stekli u završnici prvog poluvremena, kada su veoma vešto kaznili nekoliko početničkih grešaka protivničkih igrača.

Zlata vredna pobeda

Metalac Farmakom - Mega Leks 89:70 (23:23, 22:16, 19:14, 25:17) U meču sezone, partija sezone valjevskog tima i ubedljiva pobeda protiv direktnog konkurenta za treću poziciju. Odigrali su košarkaši Metalca sa puno energije svih 40 minuta i potpuno nadigrali ekipu Mege na kojoj je bio uočljiv umor posle dve egal utakmice protiv "večitih" rivala. Valjevci sada imaju dve pobede više u odnosu na tim iz Sremske Mitrovice i bolji međusobni skor i na pravom su putu da u plej of uđu sa treće pozicije, to jest izbegnu plaćanje 150.000 evra u slučaju da format ABA lige bude identičan dosadašnjem .