logo014

Lider po planu

VA 014 Gorenje – VGSK 3:1 (25:21, 22:25, 25:13, 25:22)

Još jedan korak ka Superligi napravili su valjevski odbojkaši, a izgubljen set protiv mlade i veoma talentovane ekipe iz Velikog Gradišta posledica je malog opuštanja. Ipak, trijumf nijednog momenta nije došao u pitanje, iako je VA 014 Gorenje imao oscilacije i u četvrtom periodu.

Nakon što su domaći zahvaljujući Ražnatoviću i Adamoviću priveli prvi set kraju, drugi je zasluženo pripao gostima, koji su iskoristili treću set – loptu.

Pošto su puleni Mirka Ristovića ubedljivo slavili u četvrtom u završnici narednog perioda došlo je do opuštanja. Nakon 16:11 gosti su u dva navrata stigli na poen zaostatka, međutim nisu imali snage da meč uvedu u peti set.

Dvorana: „Student“, Gledalaca: 150. Sudije: O. Lugić, D. Vitorović.

VA 014 Gorenje: Lalić, Ražnatović, Jevtović, Adamović, Radić, Vešović, Đokić, Stašević (libero), Bulatović, Knežević, Lazarević. Trener: Mirko Ristović.

VGSK: Ilić, Ćirović, Milanović, Životić, Boharev, Zarić, Mijajlović, Milovanović, Stanojević, Popić, Ljubić (libero 2), Janković (libero 1). Trener: Radomir Veličković.

-

Velika pobeda Metalca u Čačku!

Borac - Metalac 65:70 (21:16, 16:27, 18:14, 10:13) Veliku pobedu izvojevali su košarkaši Metalca u Čačku i pokazali da ubedljiv trijumf protiv Konstantina nije bio slučajan. Stari srpski košarkaški derbi doneo je borben meč sa dosta grešaka, Valjevci su vođstvo preuzeli u drugoj četvrtini i nisu ga ispuštali do samog funiša, u kom su, u penal završnici bili mirne ruke.

"Maksimalni" momci, devojke izgubile u Futogu

Mečevi 13. kola odbojkaških Prvih liga doneli su očekivano ubedljvu pobedu VA 014 protiv "fenjeraša" Užica, ali i poraz maksimalnim rezultatom odbojkašica Valjeva na gostovanju u Futogu.

Što pre do opstanka

Utakmicom protiv doskorašnjeg člana elite i učesnika evro kupova Vrbasa rukometaši Metalca započeće drugi deo prvenstva u Super B ligi. Tro i po mesečna pauza donela je i promene u igračkom kadru, Dušan Andrejević je pojačao Slogu iz Požege a Marko Ranković svoj matični Šamot, ali je sastav osnažen sa dva proverena beka, Dušanom Nenadićem iz lazarevačke Kolubare i Markom Pantelićem iz Partizana. U polusezoni stigla je i nova uprava, sa ambicijama da se najpre očuva status, a zatim, u narednom šampionatu pokuša i nešto više, a u Metalcu susret sa snažnom Vrbašanima, vide kao jedan od ključnih za opstanak u ligi.