Prvo, pa poraz

Budućnost KrušikMladi radnik 0:1 (0:1)

(Lazić 31. minut)

Sam start prolećnog dela prvenstva u Srpskoj ligi Zapad pokazao je da će valjevski predstavnik u ovom rangu imati dosta problema. Tri boda sa "Krušika" odnela je ekipa Mladog radnika, a tim Dejana Nikolića ispoljio je brojne slabosti u igri. Istina je da je ekipa znatno izmenjena u odnosu na jesen, kvaliteta da se ne strepi za opstanak ima, ali se čini da tim još uvek nema pravu fizionomiju.

I pored toga što su praktično samo dva puta zapretili na susretu Požarevljani nose ceo plen. Odlučujući detalj desio se nakon pola sata igre kada se Lazić najbolje snašao posle kornera i poslao loptu u mrežu.

Meč je obeležilo i očajno suđenje Despotovića, što ne sme biti alibi domaćinu za bledu partiju. Najpre je desetak minuta kasnije poništen gol Isidorovića iz sumnjivog ofsajda, arbitar iz Lipničkog Šora je u nastavku dozvoljavao gostima odugovlačenje, pokazao u finišu direktan crveni karton Blagojeviću, a u izglednoj poziciji jedan od pomoćnika iz Velike Plane je prekinuo akciju u kojoj se Rašević našao u izglednoj šansi.

Upravo je kapiten domaćih imao i najbolju priliku u sudijskoj nadoknadi, ali je baš kao i prezimenjak na suprotnoj strani posle šanse Vasiljevića, Savić sprečio poravnanje.

Stadion: „Krušik“, Gledalaca: 500. Sudija: Nebojša Despotović (Lipnički Šor) 5. Žuti kartoni: Gentić, Petrović (Budućnost Krušik), Stanojević, Lazić, Vasiljević (Mladi Radnik). Crveni karton: Blagojević u 83. minutu.

Budućnost Krušik : Savić 6,5, Kosić 6,5, Vuković 6,5 (od 80. Čočović -), Gentić 6, Nikolić 6, Milinković 6 (od 46. Đorđević 6,5), Soldatović 6, Petrović 6, Stanojević 6 (od 57. Rašević 6,5), Isidorović 6, Blagojević 6.

Mladi radnik : Savić 7, Karanović 6,5, Stanojević 6,5, Dimitrijević 6,5, Lazić 7, Petković 7, Vasiljević 7, Janković 6 (od 59. Stanojević 6), Milovanović 6, Mladenović 6, Mladenović 6 (od 88. Simić -), Stojanović 6,5 (od 87. Stanković -).

Igrač utakmice: Lazić (Mladi Radnik).

-

Motivisano na "vukove"

Obično se kaže da trijumf ostvaren na gostovanju ima značaj samo ako se „overi“ pobedom na domaćem parketu u narednom kolu. Tako misle i košarkaši i stručni štab Metalca, koji sa dodatnom motivacijom čekaju meč protiv Beovuka. Naime, „vukovi“ su u jednoj od najtežih sezona u istoriji kluba za Valjevce slavili oba puta, pa bi ovo bila idealna prilika za revanš.

Poraz u Ljigu

Odbojkašice Valjeva porazom su započele sezonu u Prvoj B ligi. U komšijskom derbiju u Ljigu domaći Spartak je slavio sa 3:2 (25:17, 26:28, 18:25, 25:23, 15:11) i tako upisao dva boda. I pored vođstva od 2:1 Valjevke nisu uspele da se raduju na premijeri, a jedan od razloga je izostanak Bojane Čelić, Ane Mitrović i Marije Živković.

Lider na mišiće

Stari Grad - Valjevo 10:9 (2:5, 3:1, 2:2, 3:1) Bili su vaterpolisti Valjeva na korak od pobede koja bi im širom otvorila vrata Supelrige, ali je Stari Grad ipak dobio derbi 8. kola Prve A lige i ostao usamljen na čelu tabele. Otpor žilavih gostiju slomljen je tek u poslednjoj četvrtini, kada je ekipa Valjeva ostala bez trojice važnih igrača, koji su zaradili po tri isključenja.