logo014

Šapčani silni u finišu

Šabac - Valjevo Gorenje  17:10 (4:3, 4:3, 3:3, 6:1)

U komšijskom derbiju u Šapcu, koji je odigran u okviru 12. kola Regionalne A2 lige, na kraju ubedljiva pobeda domaćina, ali uz odličan otpor Valjevaca, koji su tri četvrtine ozbiljno pretili favorizovanom protivniku. Ipak, furioznom igrom u poslednjoj četvrtini Šabac je došao do ubedljivog trijumfa.

Šapčani su od početka meča vodili, ali gosti nisu dozvolili protivniku da stvori prednost veću od tri gola. Kada je Valjevo početkom poslednje četvrtine golom Đorđevića smanjilo na 12:10 očekivao se neizvestan finiš susreta, ali su ga domaći okončali serojom 5:0 i tako izbegli dramu.

Šabac. Gradski bazen. Sudije: Balažević i Putniković. Igrač više: Šabac 12/7, Valjevo Gorenje 12/7. Peterci: Šabac 1 (1).

Šabac: Aleksić, Eraković 1, Marković 2, Rapanović 1, Budurin, Velkić 5, Car, Šušlajšvili, Ilić, Tenžera 2, Petrovski 2, Cvetković 3, Popović, Meskhi 1. Trener: Živanović.

Valjevo Gorenje: Spasojević, Luka, Stanić 1, Marković, Radulović 2, Rackov 3, Matović 2, Gligorijević, Popović, Bosić, Đorđević 1, Filipović, Brakočević, Mirković 1.

U sledećem kolu Valjevo Gorenje je slobodno, a 3. marta Valjevci gostuju Solarisu u Šibeniku.

-

Trijumf Subotičana

Metalac - Spartak 80:85 (22:22, 19:20, 23:25, 16:18) Košarkaši Metalca pretrpeli su drugi poraz u sezoni, a bodove sa valjevskog parketa odneo je jedan od kandidata za Superligu Spartak iz iz Subotice. Gosti su slavili u neizvesnoj završnici posle uglavnom izjednačenog susreta, u kom su nijanse presudile na stranu gostiju. Metalac sada ima skor 2/2, dok je Subotičanima ovo treći trijumf.

Oslabljeni u Zadru

Da su protiv slabijih timova u dosadašnjem toku prvenstva pružali partije kao što je to bio slučaj protiv najjačih - Zvezde, Cedevite i nedavno Budućnosti - košđarkaši Metalca sada sigurno ne bi strepeli za opstanak. Ovako, ostaje im da se nadaju da još jedna dobra igra kakva je bila u drugom poluvremenu prošlonedeljnog susreta sa liderom iz Podgorice, može da donese veliku radost. Jedna od takvih prilika je u meč u Zadru (petak, 20 h).

Herojski do tri boda

Radnički Gorenje – Sloga (Sjenica) 1:0 (1:0) (Jevtić 5. minut) Uspeli su fudbaleri Radničkog na naprave i mali podvig, sat vremena su igrali sa igračem manje, ali su izdržali sve nalete kvalitetne gostujuće ekipe i prekinuli seriju od dva uzastopnna poraza. Pogodak defanzivca Jevtića bio je na kraju dovoljan narandžasto - plavima za velika tri boda.