Šapčani silni u finišu

Šabac - Valjevo Gorenje  17:10 (4:3, 4:3, 3:3, 6:1)

U komšijskom derbiju u Šapcu, koji je odigran u okviru 12. kola Regionalne A2 lige, na kraju ubedljiva pobeda domaćina, ali uz odličan otpor Valjevaca, koji su tri četvrtine ozbiljno pretili favorizovanom protivniku. Ipak, furioznom igrom u poslednjoj četvrtini Šabac je došao do ubedljivog trijumfa.

Šapčani su od početka meča vodili, ali gosti nisu dozvolili protivniku da stvori prednost veću od tri gola. Kada je Valjevo početkom poslednje četvrtine golom Đorđevića smanjilo na 12:10 očekivao se neizvestan finiš susreta, ali su ga domaći okončali serojom 5:0 i tako izbegli dramu.

Šabac. Gradski bazen. Sudije: Balažević i Putniković. Igrač više: Šabac 12/7, Valjevo Gorenje 12/7. Peterci: Šabac 1 (1).

Šabac: Aleksić, Eraković 1, Marković 2, Rapanović 1, Budurin, Velkić 5, Car, Šušlajšvili, Ilić, Tenžera 2, Petrovski 2, Cvetković 3, Popović, Meskhi 1. Trener: Živanović.

Valjevo Gorenje: Spasojević, Luka, Stanić 1, Marković, Radulović 2, Rackov 3, Matović 2, Gligorijević, Popović, Bosić, Đorđević 1, Filipović, Brakočević, Mirković 1.

U sledećem kolu Valjevo Gorenje je slobodno, a 3. marta Valjevci gostuju Solarisu u Šibeniku.

-

Dinamik veliki favorit

Sa četvoricom seniora i šestoricom juniora valjevski Metalac počinje "Odiseju" pod imenom Košarkaška liga Srbije, susretom sa jednim od favorita lige, beogradskim Dinamikom. Roster Valjevaca sigirno će biti znatno jači za drugo kolo i meč sa Konstantinom već narednog petka, ali će, sem dvojice Đukanovića, Vasića i Dujkovića, protiv ekipe Miroslava Nikolića zaigrati juniori, predvođeni Šarencem, koji bi ove sezone trebalo da dobije prvu ozbiljniju šansu u seniorskoj košarci. Sve sem ubedljive pobede domaćina, bilo bi pri ovom odnosu snaga veliko iznenađenje, ali Valjevci imaju svoje ideje i ciljeve.

Stižu Požarevljani

Odbojkaši VA 014 novi šampionat počeli su porazom od Jedinstva u Staroj Pazovi (0:3), a niz teških mečeva na startu šampionata biće nastavljen duelom sa Mladim radnikom iz Požarevca, doskorašnjim superligašem i najozbiljnijim kandidatom za prvo mesto. Ekipa trenera Ristovića trebalo bi da bude jača za kapitena Ražnatovića koji nije bio licenciran za prvo kolo, ali se još uvek oseća iznenadni odlazak prvog tehničara Medana u Finsku.

Bez opterećenja

Iako bi eventualnom pobedom osigurali šesto mesto i izborili verovarno i istorijski plasman u Euro kup, košarkaši Metalca u petak kreću put Zadra bez ikakvog opterećenja. Želja je da se protiv tima koji je, trijumfom u Valjevu u prvom delu, zadužio momke sa Kolubare, pruži što bolja igra i definitivno potvdi dobra forma pred početak takmičenja u Superligi, jer će se već 28. marta Metalac na startu najvažnijeg takmičenja sezone sastati sa Vojvodinom u Novom Sadu. Iako je Zadrane napustio ubojiti strelac Florens svesni su u valjevskom taboru da neće biti lako u poslednjem meču već izuzetno uspešne sezone na Jadranu.