Šapčani silni u finišu

Šabac - Valjevo Gorenje  17:10 (4:3, 4:3, 3:3, 6:1)

U komšijskom derbiju u Šapcu, koji je odigran u okviru 12. kola Regionalne A2 lige, na kraju ubedljiva pobeda domaćina, ali uz odličan otpor Valjevaca, koji su tri četvrtine ozbiljno pretili favorizovanom protivniku. Ipak, furioznom igrom u poslednjoj četvrtini Šabac je došao do ubedljivog trijumfa.

Šapčani su od početka meča vodili, ali gosti nisu dozvolili protivniku da stvori prednost veću od tri gola. Kada je Valjevo početkom poslednje četvrtine golom Đorđevića smanjilo na 12:10 očekivao se neizvestan finiš susreta, ali su ga domaći okončali serojom 5:0 i tako izbegli dramu.

Šabac. Gradski bazen. Sudije: Balažević i Putniković. Igrač više: Šabac 12/7, Valjevo Gorenje 12/7. Peterci: Šabac 1 (1).

Šabac: Aleksić, Eraković 1, Marković 2, Rapanović 1, Budurin, Velkić 5, Car, Šušlajšvili, Ilić, Tenžera 2, Petrovski 2, Cvetković 3, Popović, Meskhi 1. Trener: Živanović.

Valjevo Gorenje: Spasojević, Luka, Stanić 1, Marković, Radulović 2, Rackov 3, Matović 2, Gligorijević, Popović, Bosić, Đorđević 1, Filipović, Brakočević, Mirković 1.

U sledećem kolu Valjevo Gorenje je slobodno, a 3. marta Valjevci gostuju Solarisu u Šibeniku.

-

Kruna uspešne sezone

Biciklistički Savez Srbije je proteklog vikenda održao svečano proglašenje najboljih u Kupu Srbije u 2016. godini. Na proglašenju su bili prisutni i predstavnici biciklističkog kluba Boba koji su u kategoriji poletaraca osvojili drugo mesto u ekipnom generalnom plasmanu, kada im je uručen pehar za postignuti uspeh. Ekipu su činili Milorad Ratković, Filip Milinković, Dušan Pavićević i Nestor Rakić.

Smederevke pale u Valjevu

Valjevo – Smederevo 3:2 (25:23, 16:25, 18:25, 25:23, 15:13) Iako bez dve igračice iz postave, srednjaka Stojkovićeve i primača Marisavljevićeve, koja je zbog povrede ramena ulazila samo na prijem, uspele su odbojkašice Valjeva, nakon maratona, da savladaju iskusan sastav iz Smedereva. Bez obzira što je opstanak u ligi obezbeđen, trijumf protiv bolje plasiranog rivala trebalo bi dosta da znači valjevskom timu na planu samopouzdanja.

Bez golova u Šapcu, pobeda Radničkog

Mačva i Budućnost Krušik podelili su bodove igrajući bez golova u Šapcu. Derbi je obeležila ravnopravna igra prve i trećeplasirane ekipe na tabeli, gde su samo nedostajali pogoci, a šansi je bilo na obe strane. Smederevo je izgubilo u Priboju od FAP-a sa 3:1 pa su Valjevci sada drugi sa devet bodova manje od lidera i današnjeg rivala. Deset bodova manje od Mačve ima Smederevo, ali i neregistrovan meč u Ljubiću, prekinut zbog opšte tuče, pa će Šapčani morati da osvoje još dva boda za titulu.