logo014

Metalac savladao Dunav

MetalacDunav 94:77 (28:18, 30:18, 18:24, 18:17)

Prva radost valjevskih košarkaša na domaćem terenu u 2018. godini obeležena je efikasnom partijom protiv ekipe iz Starih Banovaca. Nisu "alasi" bili ravnopravan rival ekipi Mihaila Počeka, koja je podsetila na efikasna izdanja u prvom delu prvenstva, a ovim trjimfom je, sem što je sačuvano mesto u vrhu tabele, napravljena lepa uvertira za Kup Radivoja Koraća.

Na krilima raspoloženog Mikulića koji je za 20 minuta ubacio isto toliko poena domaćin je od starta stavio do znanja da želi prekid crne serije na svom parketu.

Držali su se puleni Mitra Ašćerića samo do petog minuta (11:11), a poenima Krstovića Valjevci su u finišu prvog kvartala imali i 13 poena viška, 28:15.

Serijom 12:0 ekipa Mihaila Počeka je već u 12. minutu imala čak 22 poena prednosti, 40:18 i već tada je praktično sve bilo rešeno. Kada god bi protivnik pokušao da se rezultatski približi usledio bi odgovor, sa osam asistencija i četiri ukradene lopte u prvom poluvremenu tempo je diktirao Đukanović, a sjajnim zakucavanjima istakao se Kaplanović.

Iako su u jednom momentu imali i „minus 25“ momci iz Starih Banovaca uspeli su da preko Mitrovića i Vukovića smanje prednost, koja je posle treće trojke Despotovića u finišu trećeg perioda iznosila samo 13 poena, 71:58.

Međutim, uzvratili su Đukanović i Krstović, a novim poenima zapaženog Kaplanovića sa linije slobodnih bacanja za tili čas je na semaforu stajalo 82:62. Do kraja susreta nije bilo neizvesnosti, a prve minute u dresu Metalca upisao je bek Pavlović, koji je u toku sedmice pojačao Valjevce.

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 400. Sudije: Ilić, Krstić, Stefanović.

Metalac: Stamenić 9, Turbić, Đukanović 11 (11 as, 7sk, 6ol, indeks 32), Đekić, Krstović 16, Vasić 8, Marojević 2, Čolović, Mikulić 20, Pavlović, Kaplanović 24 (8sk, indeks 33), Vraneš 4.

Dunav: Nikolić 12 (5as), Cvetković 2, Despotović 10, Bolović 2, Mitrović 14, Zorčić 9, Vuković 14, Popović, Klještan 12 (6sk), Stanojević 2.

Na turniru u Nišu Metalac u četvrtak od 18 časova igra protiv FMP-a.

-

Senjak juri gol minusa

Ako žele da od jeseni igraju u Kadetskoj ligi Srbije, fudbaleri škole fudbala Senjak moraće da u revanšu savladaju Kiker iz Kraljeva sa dva gola razlike. Valjevci su, bez najboljeg igrača Gligorijevića, koji je imao parne kartone, u sredu poraženi na gostovanju u Kraljevu sa 1:0, ali su sačuvali šanse da ne nađu u elitnom društvu.

Mačva prejaka za Valjevce

ORK Metalac Gorenje - Mačva 19:28 (11:15) Drugi uzastopni poraz rukometaši Metalca pretrpeli su u duelu sa iskusnom ekipom iz Bogatića. Nosili su se Valjevci koliko su mogli, ali su kvalitet i duža klupa gostiju došli do izražaja, pa je Mačva osvojila dva boda koji je ostavljaju u trci za viši rang. Metalac ostaje u donjem delu tabele, ali sa realnim šansama da izbori opstanak.

Spremni za izazove

Utakmicom protiv Smedereva na domaćem terenu, odvojkaši valjevskog prvoligaša VA 014 započeće treću uzastopnu sezonu u po snazi drugom rangu takmičenja u Srbiji. Sa još mlađom ekipom, kako je rečeno na zvaničnoj promociji kluba, Valjevci će pokušati da što prebrinu brige oko opstanka, a kasnije da se domognu što višeg prvoligaškog stepenika, što bi bila uvertira za naredni šampionat u kojem bi ambicije bile daleko veće.