logo014

Ubedljivi crno - beli

Rukometaši Partizana pobednici su sedmog memorijalonog turnira "Nikola Jevremović Gužva" pošto su u finalnom susretu ubedljivo savladali šabačku Metaloplastiku sa 33:20. Treće mesto osvojila je Crvena zvezda tesnim trijumfom protiv domaćina ORK Metalca - 31:30.

Najmlađi igrač tunira je Nemanja Kelečević iz ORK Metalca, najbolji igrač turnira je bek crno – belih Bojan Butulija, njegov klupski drug Dejan Milosavljev je najbolji golman, dok je najbolji strelac turnira Andrija Pantić iz ORK Metalca sa 15 golova.

PartizanMetaloplastika  33:20 (17:9)

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 250. Sudije: Miloš Jevtić i Đorđe Jevtić. Sedmerci: Partizan 2 (2), Metaloplastika 8 (3). Isključenja: Partizan 12 minuta, Metaloplastika 8 minuta.

Partizan: Zdravković, Butulija 6, Jokić 4 (1), Živković 4, Grubić, Radovanović 1, Pavlović 1, Milenković 6, Mikić 1, Milosavljev 1 (17 odbrana, 3 sedmerca), Pižurica 1, Trnavac (2 odbrane, sedmerac), Minić 2, Stevanović 6 (1), Glendža, Đuričić, Maksić, Jugov.

Metaloplastika: Vorkapić 3, Trninić 1, Pisarić 3 (1), Došen 1, Dakić, Mitrović, Arsić (3 odbrane), Đukić 1, Jezdimirović 2 (2), Matičić 1, Todorović, Gojković 3, Milić 1, Vladisavljević (3 odbrane), Beomastar, Trkulja 4.

Semafor: 8:3 (14), 15:5 (25), 20:9 (32), 21:15 (40), 28:17 (53), 29:19 (55).

U finalu praktično je postojao samo jedan tim, predvođeni fenomenalnim golmanom Milosavljevim koji je uspeo i da se upiše u listu strelaca crno – beli su iz minuta u minut povećavali prednost. U napadu prednjačili su bekovi Butulija i Stevanović, a nakon dvocifrenog zaostatka sve što su Šapčani uspeli da urade je da u jednom momentu drugog poluvremena priđu na šest golova zaostatka (21:15).

ORK MetalacCrvena zvezda 30:31 (13:15)

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 200. Sudije: Đorđe Petrović (Valjevo), Stevan Živojinović (Lazarevac). Sedmerci: Metalac 1 (0), Crvena zvezda 5 (3). Isključenja: ORK Metalac 2 minuta, Crvena zvezda 4 minuta.

ORK Metalac: Đerić (4 odbrane), Krstić, Voštić, Popović, Milinković 7, Krunić 1, Grujičić 2, Andrić 3, Jevremović, Pejić 2, Kelečević, Pantić 7, Ćaćić 3, Mitrović 1, Simeunović (8 odbrana), Žarković 4.

Crvena zvezda: Čolović (4 odbrane), Šotić 7, Horvat 6 (2), Radojičić, Krstić 1, Hajdin, Ljubenović (11 odbrana), Bugarinović 2, Milasavljević 1, Pejčinović, Mandić 3, Laban 1, Kljajić 9 (1), Zejak 1, Ćurković.

Semafor: 2:7 (10), 11:11 (24), 18:17 (38), 25:25 (50), 28:28 (56).

Valjevci su uspeli da pariraju podmlađenim crveno – belima većim delom susreta zahvaljujući raspoloženim bekovima. Upravo Milinković i Pantić su pored raspoloženog Simeunovića bili najzaslužniji što je domaći tim i pored startnog zaostaka (2:7), u drugom delu u par navrata imao dva gola viška. Ipak, u završnici koncentrisasniji Beograđani su slavili, a u poslednjem napadu Andrić je brzopleto šutirao iako je bilo desetak sekundi do kraja.

-

Mirne mreže na Pećini

Budućnost Krušik - Provo 0:0 Drugoplasirani tim srpskoligaškog "Zapada" i lider Zone "Drina" odigrali su tvrd meč bez mnogo prlika. Golova je ipak moglo da bude, ali ni jedni ni drugi nisu uspeli da realizuju jedanaesterac. Najpre je Jankovićev šut sa penaltika u 32. minutu odbranio golman gostiju Petrović, da bi dekoncentraciju pokazao i Đokić, koji je u 58. minutu sa "kreča" šutirao pored gola. Najstrožoj kazni za domaćina prethodio je prekršaj nad Popovićem, dok je na suprotnoj strani u kaznenom prostoru srušen Nedeljković.

Vredni samo bodovi

Budućnost Krušik - Mokra Gora 1:0 (0:0) Strelac: Rašević u 58. min. Gledalaca: 300. Sudija: Marko Živković (Kragujevac). Žuti kartoni: Đermanović, Sević, Milinković, Rašević (Budućnost Krušik), Milošević, Radojević (Mokra Gora).

Posle derbija - derbi

"Još sedam finala do kraja." Tako u najkraćem u Budućnost Krušiku opisuju situaciju nakon derbija u Kragujevcu koji je završen bez pobednika na sedam kola pre kraja takmičenja u Srpskoj ligi Zapad. Ko će preseći prvoligašku vrpcu znaće ze početkom juna, a prvo od pomenutih finala Valjevci igraju u subotu, protiv četvrtoplasiranih Šapina.