Revanš Kotorana

Cattaro - Valjevo Gorenje  12:11 (3:3, 5:4, 2:4, 2:0)

Uspeli su vaterpolisti Cattara da se revanširaju ekipi Valjeva za poraz u prvom kolu Regionalne A2 lige. U neizvesnoj završnci domaći su na bazenu "Dragutin Trifunović" u finišu imali više koncentracije, ali i sreće, pa su upisali treću pobedu u sezoni.

Pobedonosni pogodak ekipa Cattara postigla je sedam sekundi pre kraja, a prethodno je valjevski tim imao igrača više i napad za pobedu. Grešku su Valjevci platili petim porazom u šampionatu.

Sudije: Arnaut i Kontić. Igrač više: Cattaro 9(2), Valjevo Gorenje 10 (1).

Cattaro: Mandić, Vušković 3, Uskoković, Marković, Jašović, Vuksanović, Krivokapić, Vujović 1, Milaš 4, Đurovć, Dončić 2, Perković 2, Marinković, Mršić. Trener: Vičević.

Valjevo Gorenje: Spasojević, Stanić 1, Lukić, Radulović 2, Rackov 1, Matović, Gligorijević 1, Arsenović, Bosić 2, Đorđević, Filipović 2, Brakočević, Mirković 2. Trener: Serafimović.

U 11. kolu Valjevo Gorenje dočekuje poslednjeplasirani Zadar.

-

Pobeda u Smederevu

Smederevo - Metalac 82:89 (23:24, 21:13, 17:22, 21:30) Četvrtu pobedu u nizu košarkaši Metalca ostvarili su u Smederevu. Očekivali su Valjevci težak meč, tako je i bilo, pa je pobeda obezbeđena tek u poslednjoj četvrtini. Metalac je došao do 11 pobede, uz deset poraza, dok Smederevo ima skor 2/19.

Metalac pobedio Astanu

Efikasnom partijom, pogotovo u poslednjoj četvrtini, košarkaši Metalca su u kontrolnom susretu savladali kazahstansku Astanu, člana baltičke VTB lige sa 92:85 (16:19, 20:23, 22:21, 34:22).

Partizan i Kragujevčani ponovo u Osečini

Drugi po redu međunarodni pionirski košarkaški turnir "Osečanski pobednik" održaće se 15-17. januara ove godine u varošici pored Valjeva. Turnir će otvoriti pomoćnik u stručnom štabu reprezentacije Srbije Jovica Antonić. Domaćin Osečina dočekaće pionire crnogorskog Kotora, slovenačkog Branika, Partizana, kragujevačke Foke i valjevskog Metalca.