Crna odbojkaška subota

Valjevski odbojkaški prvoligaši doživeli su poraze u 10. kolu i to identičnim rezultatom 1:3. VA 014 Gorenje, oslabljen neigranjem srednjaka Radića koji se povredio protiv Mladenovca izgubio je od odlične ekipe Borca iz Starčeva, dok je Valjevo, takođe bez bitnog igrača Katarine Marisavljević, koju muči povreda ramena, u slaboj utakmici bodove prepustilo užičkom Jedinstvu, ekipi sa začelja tabele.

VA 014 GorenjeBorac (S) 1:3 (23:25, 25:17, 21:25, 22:25)

Dvorana: „Student“, Gledalaca: 200. Sudije: Bićanin (Kraljevo), Kovačević (Kraljevo).

VA 014 Gorenje: Lalić, Ražnatović 21, Jevtović, Marković, Adamović 7, Vešović 13, Đokić 1, Stašević (libero), Bulatović 4, Janković 1, Lazarević 6, Knežević 11. Trener: Mirko Ristović.

Borac (S): Zindović 20, Burić, Bulić 1, Madić 14, Milošević 5, Gavrilov (libero), Dukić 18, Krstić, Vladisavljev, Petković 5, Rajković 2. Trener: Dušan Jović.

Nakon izgubljenog prvog seta puleni Mirka Ristovića su ubedljivo uzvratili već u narednom periodu igre. U trećem i četvrtom setu igralo se izjednačeno, međutim gosti bili su bolji u završnici i preko raspoloženih Zindovića i Dukića zasluženo naneli prvi poraz lideru ove sezone.

ValjevoJedinstvo (U) 1:3 (20:25, 22:25, 25:23, 20:25)

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 100. Sudije: M. Rakićević, M. Stanković. Trajanje meča: 117 minuta.

Valjevo: Savić, Stojković 9, Petović 11, Raković 11, Zarić 7, A. Živković, K. Čelić, B. Čelić 14, M. Živković (libero), Mitrović 16. Trener: Danilo Pejović.

Jedinstvo (U): Popović 8, Nenadić 5, Dumanjić, Glišović 14, Borčić 4, Blagojević 17, Tomašević 12, Kovačević, Stanković (libero), Jovanović, Bogdanović. Trener: Ivan Bučevac.

Jako loš prijem i veliki broj grešaka koštao je Valjevke u prvom setu. Naredna dva perioda igre obeležila je neizvesna završnica, a zahvaljujući buđenju Rakovićeve i Mitrovićeve domaće su uspele da meč uvedu u četvrti set. Iako su nastavile u istom ritmu, novi pad značio je i kraj meča, pored raspoložene Glišovićeve sjajna na mreži bila je Blagojevićeva za zaslužen trijumf gošći.

-

Krstović ipak u Metalcu

Iako se iz kluba moglo čuti da je u pregovorima zapelo i da najverovatnije neće doći do saradnje, Metalac je ipak uspeo da nagažuje iskusnog beka Bojana Krstovića (37, 194) za narednu sezonu. Doskorašnji igrač Vršca, koji je sa Valjevcima putovao na turneju po Kini, novim saigračima priključiće se već na pripremama u BiH.

Valjevci u B ligi

Oba valjevska vaterpolo kluba od jeseni će nastupati u Prvoj B ligi! To je epilog polufinalnih susreta završnog turnira Druge lige, koji se u subotu i nedelju održava u SRC Petnica. Valis 93 je savladao Paraćin sa 12:8, a Valis ekipu Goča iz Vrnjačke Banje sa 18:10, pa će borba za pehar doneti gradski derbi.

Čudan meč i pobeda gostiju

VA 014 Gorenje – Kosovska Mitrovica 2:3 (32:30, 20:25, 25:20, 18:25, 9:15) Uz obilatu pomoć sudijskog tandema Bićanin - Jokanović iz Kraljeva Mitrovčani su odneli dva boda iz Valjeva. Meč je obeležila izuzetna borbenost oba sastava, nervoza i dosta grešaka, a detalj iz petog seta zaista se retko viđa u ozbiljnijim rangovima takmičenja. nažalost, on je i odlučio susret.