Još jedan poraz

RBNova Pazova 0:2 (0:0)

Nisu uspeli Valjevci da dođu do četvrte prvenstvene pobede, namerili su se na jakog rivala, čiji je kvalitet, uz iskustvo prekaljenih majstora poput Šoša, Borojevića i ostalih, odneo prevagu u meču sa dosta nervoze.

Nakon što je Goloskoković briljirao u prvih 20 minuta, domaći bili bliži golu u nastavku, ali su Milovanović i Petrašević bili zamalo neprecizni.

Kazna je stigla osam minuta pre kraja, kada je izvrsnu akciju Pazovčana rutinski završio Živić. Najbolju priliku za poravnanje dva minuta kasnije imao je Aleksić, međutim sve dileme u 38. minutu otklonio je Krasnić.

Treba istaći i tendenciozno suđenje arbitra Pajića koji je u nastavku oštetio domaćina i uneo nervozu pa je susret završen uz mnogo tenzije.

Strelci: 0:1 Živić u 32. minutu, 0:2 Krasnić u 38. minutu.

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 200. Sudije: Nebojša Panić (Beograd) 5 i Vladan Radulović (Beograd) 7. Nagomilavanje prekršaja: RB (4+3), Nova Pazova (4+5). Crveni karton: Simeunović (RB) u 32. minutu

RB: GOLOSKOKOVIĆ 7,5, TOJČIĆ 6, RANISAVLjEVIĆ 6,5, ALEKSIĆ 6,5, MARKOVIĆ 6,5, Milovanović 6,5, Stojanac -, Petrašević 6,5, Božić 6,5, Soldatović 6, Milićević -.

Nova Pazova: VULIĆ 7, KRASNIĆ 7,5, ROKNIĆ 7, ŽIVIĆ 7,5, STANOJEVIĆ 7, Šošo 8, Lazić 7, Kukolj 7, Borojević 7,5.

Igrač utakmice: Šošo (Nova Pazova)

-

Lozničani odneli bodove

ORK Metalac Gorenje - Loznica 32:36 (16:22) Nisu uspeli rukometaši Metalca da teoretski osiguraju opstanak u ligi, pa im je iz poslednja dva kola neophodna još jedna pobeda. Ekipa Loznice je jednostavno u Hali sportova pokazala više i zasluženo odnela ceo plen, a odlučujuću prednost gosti su stekli u završnici prvog poluvremena, kada su veoma vešto kaznili nekoliko početničkih grešaka protivničkih igrača.

Trijumf Ane Subotić

Valjevka Ana Subotić, atletičarka Javora iz Ivanjice, trjumfovala je na polumaratonskoj trci koja je održana u okviru 28. Beogradskog maratona. Subotićeva je pobedila u vremenu 1:17,05 časova, ispred sunarodnica Radmile Đurović i Danijele Burić.

Đokić: Očekivali smo više

Po treći put u sezoni košarkaši Metalca poraženi su od Partizana, a subotnji meč u "Pioniru" obeležila je pre svega dominacija u skoku pulena Duška Vujoševića. Za razliku od Sremske Mitrovice i važne pobede protiv Mega Leksa, Valjevcima su zakazala dva najbitnija oružja - skok i šut za tri poena, što kao uzrok poraza apostrofira i trener Metalca Vladimir Đokić.