Pobeđen Solaris

Valjevo Gorenje - Solaris (Šibenik) 12:10 (3:2, 3:1, 4:3, 2:4)

I pored malog opuštanja u poslednjoj četvrtini, vaterpolisti Valjevo Gorenja došli su do treće pobede u Regionlnoj A2 ligi. Uspeli su Šibenčani da od 10:5 za domaćina stignu na samo gol zaostatka (11:10), ali momci trenera Serafimovića nisu dozvolili potpuni preokret.

Valjevo je četvrto na tabeli sa 9 bodova, koliko ima i trećeplasirani Šabac, Vojvodina ima 12, a lider Crvena zvezda 15, s'tim što Valjevci i Šapčani imaju po meč manje.

Valjevo Gorenje: Panajotović, Radulović, Gligorijević i Bosić po 2, Stanić, Rackov, Matović i Mirković po 1 gol.

Solaris: Petković 3, Komadina 2, Štrkalj, Koprčina, Pelicarić, Seferović i Šparada po 1 gol.

U 6. kolu Valjevo Gorenje dočekuje Medveščak iz Zagreba.

-

Peti Gužvin memorijal

Već petu godinu zaredom Valjevo će biti domaćin tradicionalnog memorijalnog turnira posvećenog Nikoli Jevremoviću Gužvi na kojem će se pored domaćina naći najjače srpske ekipe. Ljubitelji rukometa u Valjevu će i ove godine, 31. januara i 1. februara, imati priliku da vide trenutnu snagu Crvene zvezde, Partizana i šabačke Metaloplastike. To će biti i dobra provera tim ekipama pred nastavak sezone, ali i prilika znatno podmlađenoj ekipi Metalca da odmeri snage sa superligašima.

Poraz u goleadi

Fleš Bečej - KMF FON 6:8 (1:3) Strelci: 1:0 Ilić u 8. minutu, 1:1 Stanković u 14. minutu, 1:2 Cvetković u 17. minutu, 1:3 Petrov u 18. minutu, 2:3 Tojčić u 23. minutu, 2:4 Stanković u 23. minutu, 2:5 Petrov 26. minutu, 3:5 Ivanović u 34. minutu, 3:6 Cvetković u 35. minutu, 3:7 Petrov u 35. minutu, 4:7 Ilić u 36. minutu, 5:7 K. Marković u 37. minutu, 6:7 Ilić u 38. minutu, 6:8 Stanković u 40. minutu.

Poluvreme dosta za trijumf

Metalac - Zlatar (Nova Varoš) 30:28 (16:10) (VIDEO) Petu pobedu u prvenstvu, a četvrtu uzastopnu, rukometaši Metalca zabeležili su protiv Zlatara iz Nove Varoši dobrom igrom u prvom poluvremenu. Nastavak su gosti, koji i posle ovog kola ostaju na samom začelju tabele bez bodova, dobili, ali konačan trijumf domaćina nije došao u pitanje.