Savladane Šapčanke

Metalac 2015 - Mačva 33:27 (16:15)

Već posle četiri kola u Prvoj ligi Centar jasno je da će rukometašice Metalca ove sezone igrati daleko značajniju ulogu nego što je to bio slčaj u prethodne dve. Uspele su Valjevke da savladaju ekipu Mačve, uz neverovatan golgeterski učinak Mirjane Obrenović, koja je sa 16 pogodaka predstavljala nerešivu enigmu za odbranu šabačkog sastava, ali su i sve ostale devojke dale pun doprinos osvajanju bodova.

Početak meča pripao je domaćim rukometašicama, koje su vođstvo od jednog do tri gola čuvale do polovine prvog dela, da bi Mačva uspela da iskoristi seriju grešaka protivničkog tima i u dođe do dva gola viška (13:15). Ipak, Valjevke s poluvreme okončale serijom 3:0 za minimalnu prednost na poluvremenu.

Metalac je dobro otvorio i drugo poluvreme, stvorio višak od četiri gola (20:16), ali su gošće hvatale priključak, i u dva navrata prilazile na - 2. Ključnu seriju 5:1 Valjevke su napravile između 44. i 52. minuta, a posle nje je na semaforu Hale sportova stajalo 28:22 i meč je bio rešen.

Valjevo, Hala sportova. Gledalaca: 100. Sudije: Stevan Živojinović (Beograd) i Đorđe Petrović (Valjevo).

Metalac 2015: Baratović, Obrenović 16, Nikolić, Starčević, Cvetković 6, Mijailović 4, Vilotić 3, Despotović 1, Petrović, Aksentijević 1, Marković, Milinković, Đikić, Pošarac 2, Mandić.

Mačva: Živanović 7, Petrović, Karadinović 8, V. Cvejić 3, N. Cvejić, Spasojević, Mitrovski, Ilić, Rajaković 1, Andrić 2, Da. Petković 3, Dr. Petković 3.

Posle četiri kola Valjevke su na četvrtoj poziciji na tabeli sa pet osvojenih bodova.

-

Igokea za popravni

Kao što nije bilo vremena za slavlje posle pobede nad Partizanom, nema ni vremena za tugovanje posle poraza od MZT-a, jasno je Vladimir Đokić, trener Metalca, stavio do znanja u kakvoj situaciji se njegov tim nalazi pred duel sa iskusnom ekipom Igokee. Stiže nova u nizu od pet utakmica u veoma zgusnutom rasporedu po kome je zaista teško igrati. Posle prve pobede nad Partizanom valjevska četa nije uspela da se oporavi niti da se fizički i psihički spremi za meč protiv MZT-a koji je odigrala katastrofalno.

Superligaško slavlje

VA 014 Gorenje – Futog 3:0 (25:17, 25:17, 25:16) Valjevska publika na pravi način je pozdravila nove superligaše. U slavljeničkoj atmosferi zabeležen je novi maksimalni trijumf, a gosti iz Futoga zapretili su jedino na startu trećeg perioda igre. U završnici aplauzom su pozdravljeni nosioci igre koji su izneli najveći teret ove sezone.

Golgeteri na čekanju

Jedno od najtežih gostovanja u prolećnom delu sezone u Srpskoj ligi Zapad fudbaleri Budućnost Krušika imaće u nedelju protiv Poleta u Ljubiću (11.00 h). Biće to i šansa da se preuzme liderska pozicija, obzirom na remi Mačve u Krčagovu protiv Jedinstvo Puteva (0:0), odnosno visok poraz Smedereva u Kragujevcu od Šumadije 1903 (4:0). Da bi se došlo do prve prolećene "trojke" na gostovanjima jedan uslov moraće da bude ispunjen - da strelci konačno prorade.