"Trojka" na premijeri

RBJastrebac (Blace) 3:1 (1:1)

U utakmici odličnog tempa, gde su oba tima imala periode veoma dobre, ali i nešto slabije igre, RB je došao do prve prvoligaške "trojke", izuzetno značajne za debitanta u elitnom društvu. Otpor žilavih gostiju slomljen je u samom finišu, pa je slavlje u solidno popunjenoj Hali sportova moglo da počne.

Ono što je Božić propustio u šestom minutu kada je pogodio stativu, domaći su nadoknadili dva minuta kasnije. Odlično je gađao Milovanović, a Petrašević na drugoj stativi grudima ubacio loptu u gol. Gosti iz Blaca probudili su se krajem prvog dela kada je najkonkretniji Vuletić iz solo akcije iskoristio jednu od prilika i poravnao rezultat. Priliku da dovede domaće u vođstvo krajem prvog dela iz kaznenog udarca nije iskoristio Marković.

U nastavku ređale su se šanse na oba kraja parketa, međutim istakli su se golmani Ćirković i Goloskoković. Činilo se da su puleni Slaviše Damjanovića bliži golu, međutim tri minuta pre kraja Tojčić se sjajno snašao, prevario čuvara i iz okreta pogodio za veliko slavlje domaće publike. Tačku na trijumf stavio je Božić iz kaznenog udarca.

Strelci: 1:0 Petrašević u 8. minutu, 1:1 Vuletić u 16. minutu, 2:1 Tojčić u 37. minutu, 3:1 Božić iz kaznenog udarca u 39. minutu

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 500. Sudije: Nikola Aleksić (Beograd) 7 i Dragan Radisavčević (Kraljevo) 7. Žuti kartoni: Stojanović (RB), Lapčević (Jastrebac). Crveni karton: Lapčević (Jastrebac) u 39. minutu. Nagomilavanje prekršaja: RB (4+4), Jastrebac (6+7).

RB: GOLOSKOKOVIĆ 7, MILOVANOVIĆ 7,5, RANISAVLjEVIĆ 7, PETRAŠEVIĆ 7, MARKOVIĆ 7, Tojčić 7,5, Stojanac -, Stojanović -, Božić 7,5, Cvetanović 7, Milićević -, Soldatović 7. Nije igrao: Simeunović.

Jastrebac: ĆIRKOVIĆ 7, MARKOVIĆ 6, SAVOVIĆ 6,5, VULETIĆ 7,5, MILENKOVIĆ 6,5, Lapčević 6, Sudimac 7, Lutovac 6. Nisu igrali: Bučić, Gajić, Jozić, Nedeljić.

Igrač utakmice: Milovanović (RB).

-

Neosvojiva Požega

Sloga (Požega) - Metalac 28:24 (15:10) Opterećeni povredama rukometaši Metalca nisu uspeli da iznenade lidera na njegovom terenu. Sloga je sačuvala nepobedivost u Požegi, kao i prvu poziciju pred poslednje kolo prvog dela prvenstva, a Valjevci, i pored poraza, i dalje drže visoko peto mesto.

Poraz u goleadi

Fleš Bečej - KMF FON 6:8 (1:3) Strelci: 1:0 Ilić u 8. minutu, 1:1 Stanković u 14. minutu, 1:2 Cvetković u 17. minutu, 1:3 Petrov u 18. minutu, 2:3 Tojčić u 23. minutu, 2:4 Stanković u 23. minutu, 2:5 Petrov 26. minutu, 3:5 Ivanović u 34. minutu, 3:6 Cvetković u 35. minutu, 3:7 Petrov u 35. minutu, 4:7 Ilić u 36. minutu, 5:7 K. Marković u 37. minutu, 6:7 Ilić u 38. minutu, 6:8 Stanković u 40. minutu.

Poraz u Nišu

Nais - Valjevo Gorenje 13:12 (2:3, 4:1, 3:3, 4:5) Treći poraz u sezoni valjevski vaterpolisti doživeli su u Nišu, pa će u poslednjem kolu, u direktnom duelu sa ekipom Banjice, odlučivati ko će se plasirati u Superligu. U neizvesnom meču nijanse su odlučivale, ali su tri boda ipak ostala u Nišu.