Spas sa penala

Loznica - Budućnost Krušik 1:1 (0:0)

(Vujošević 66. - Rašević 90+5 penal)

Zahvaljujući mirnoći Raševića, koji je sa "kreča" savladao Savića, ali i nesmotrenosti fudbalera Loznice, koji su sebi dozvolila takav luksuz da skrive penal duboko u sudijskoj nadoknadi, Budućnost Krušik je izbegao treći vezani poraz. I posle gostovanja na "Lagatoru" nije se stekao utisak da valjevski tim može napraviti niz rezultata koji bi ga odveo u vrh tabele, jedino je pozitivno što je prvoplasitani odmakao samo četiri boda. Ipak, mečevi odmiču, a Valjevci ne liče na šampionski sastav.

Meč na "Lagatoru" nije mogao da zadovolji oko 500 posmatrača, domaćin je preko Milovanovića zapretio već u 6. minutu, ali su sredinom prvog dela gosti preuzeli konce igre. Ipak, sem prilike u 25. minutu, gde se Dražić nije najbolje snašao na petercu, ni puleni Dejana Nikolića nisu ozbiljnije ugrozili gol Savića.

Očekivalo se da bi ulaskom Popovića, a kasnije i Raševića, valjevski tim mogao dobiti kvalitet u ofanzivnom delu igre, ali sem prilike Spasenovića, koji je u 64. minutu previše oklevao u izglednoj poziciji, nije bilo pretnje po Savića.

Domaći su dva minuta posle tog detalja poveli, iz, čini, se ofsajd pozicije u kojoj se nalazio strelac Vujošević. Situacija jeste bila specifična, jer je nakon greške Sofronića, jedan od odbrambenih fudbalera Loznice ispucao loptu daleko na protivničku polovinu, Vujošević je bio u ofsajdu, ali se očekivalo da istrčali Vukašinović ispuca loptu. Golmana Budućnost Krušika je, međutim, ona preskočila, što je omaleni napadač "zelenih" kaznio lakom egzekucijom. Ipak, čini se da je pomoćni sudija zaspao i da je morao da podigne zastavicu.

Propustili su izabranici Duška Obadovića dve velike šanse da overe trijumf, u prvoj je rezervista Avramović šutirao pored gola, dok je u drugoj Vujošević bio sebičan, pa je, kako to obično biva, stigla kazna.

Kada su i naveći optimisti u gostujućim redovima izgubili svaku nadu da bi se mogao izbeći poraz, u kaznenom prostoru je srušen Nedeljković, a sudija Vučićević pokazao je na belu tačku. Rašević je šutirao u sam donji desni ugao, ali tek pošto je trener Loznice Obadović zbog isključenja napustio klupu, a protest je trakao nekoliko minuta.

Buran finiš komšijskog derbija imao je i produžetak, jer je, kako saznajemo, malo nedostajalo da u tunelu dođe do fizičkog obračuna trenera Nikolića i Obadovića. Ipak, teži incident je izbegnut.

Loznica, stadion "Lagator". Gledalaca: 500. Sudija: Iva Vučićević (Kraljevo) 6,5. Žuti kartoni: Tintor, Jevtić, Milovanović, Vujošević, Miljković (Loznica), Spasenovi, Nikolić (Budućnost Krušik).

Loznica: Savić 6,5, Todorović 6, Kočović 6,5, Jevtić 6, Tintor 6,5, Martinović 7, Lukić 6 (Maksimović -), Brkić 6 (Miljković 6,5), Milovanović 6,5 (Avramović -), Živković 6,5, Vujošević 7.

Budućnost Krušik: Vukašinović 5, Vulić 6, Spasenović 6,5, Milinković 7 (Petrović -), Gentić 6, Nikolić 6,5, Grbović 6 (Rašević 7), Janković 6,5, Nedeljković 6, Soronić 6, Dražić 6 (Popović 6).

Igrač utakmice: Martinović (Loznica).

-

Smederevo za nastavak serije

Bez Marka Jošila, koji je karijeru nastavio u sarajevskoj Bosni, košarkaši Metalca putuju u Smederevo sa željom da produže seriju pobeda koja traje več tri nedelje. Ne zavaravaju se Valjevci da će lako stići do novog trijumfa, iako je Smederevo, uz Konstantin, već praktično B ligaš, jer se sećaju prvog susreta u hali sportova, minusa od 20 poena i pobede u infarkt završnici.

Trostruka pobeda

Od petka do nedelje valjevski rukometni klubovi zabeležili su tri pobede. Rukometaši ORK Metalca savladali su u veoma važnom meču što se opstanka u ligi tiče Studentski grad iz Beograda sa 22:16 (11:7), dok su rukometašice Metalca 2015 u samo tri dana dva puta trijumfovale u prestonici. Protiv Beograda je bilo 32:27 (14:14), a protiv Grand Zvezde u odloženom meču čak 39:25 (21:12).

Sokolović na probi

Košarkaši Metalca pripremaju se na učešće u Superligi koja po svemu sudeći startuje tek početkom maja, a od srede na treninzima je i jedno novo lice. Reč je o plejmejkeru Aleksandru Sokoloviću (194 cm, 23 godine), doskorašnjem igraču Mladosti iz Zemuna, koji se nalazi na probi.