Pobeda za opstanak

ORK Metalac - Partizan 2 34:27 (14:13)

Pobedom protiv drugog tima beogradskog Partizana rukometaši Metalca približili su se opstanku u ligi jer sada imaju 4 boda više od crno - belih i bolji međusobni skor. Prvo poluvreme obeležila je izjednačena igra, ali su Valjevci u nastavku, predvođeni raspoloženim Milinkovićem i kapitenom Radojčićem, došli do ubedljivog trijumfa.

Dejan Milinković bio je najefikasniji sa 10 pogodaka, pratio ga je Radojčić sa 7, a dobre partije pružili su i Vujić i Pantić sa po 5 pogodaka, odnosno jedan od najmlađih prvotimaca Žarković, koji se četiri puta upisao u strelce.

Kod Partizana 2 istakli su je Bojan i Boris Radivojević sa 9, odnosno 8 pogodaka.

U narednom kolu ORK Metalac gostuje lideru Rekreativu u Beogradu.

-

Trijumf Ane Subotić

Valjevka Ana Subotić, atletičarka Javora iz Ivanjice, trjumfovala je na polumaratonskoj trci koja je održana u okviru 28. Beogradskog maratona. Subotićeva je pobedila u vremenu 1:17,05 časova, ispred sunarodnica Radmile Đurović i Danijele Burić.

Minimalac "građevinara

Radnički (V) – Rad 0:1 (0:1) (Riznić 27. minut) Nisu uspeli omladinci Radničkog da se revanširaju "građevinarima" za poraz na otvaranju sezone u Omladinskoj ligi Srbije. Šta više, gosti su zabeležili još jedan minimalac protiv narandžasto - plavih i ostavili ih na začelju tabele.

Opstanak sve bliži

Ubedljivim trijumfom protiv Železničara iz Beograda odbojkaši VA 014 približili su se osnovnom ovosezonskom cilju - opstanku u ligi. U hali "Student" bilo je ubedljivih 3:0 (25:21, 25:19, 25:12), a može se reći da Valjevci nisu imali velikih problema da savladaju tim iz prestonice, predvođen velikim trenerskim imenom Bogdanom Sretenovićem.