Dobar otpor favoritu

Radnički GorenjeCrvena zvezda 0:1 (0:0)

Lepo vreme i atraktivan protivnik izmamili su valjevske ljubitelje fudbala na Peti puk, a crveno – beli su, u meču 18. kola Omladinske lige Srbije, epitet apsolutnog favorita opravdali tek u drugom poluvremenu. Crvena zvezda nastavlja poteru za liderom Brodarcem, dok narandžasto - plavi ostaju na začelju tabele.

U prvom delu susreta domaćin je igrao tečnije, iako je i njemu falilo koncentracije u završnici. Avramović je u 10. minutu sigurno mogao bolje da šutira posle slabog ispucavanja golmana Savića u situaciji kada je gol bio prazan, a najbliži pogotku fudbaleri Crvene zvezde bili su u 34. minutu, kada je Cvetković odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, a golman Gavrilović sjajnom paradom loptu izbacio u korner.

Gol odluke postignut je na samom startu drugog dela, i praktično je i odredio dalji tok susreta. Posle kornera i kratke kobinacije sa Ilićem, neumorni Perić je centrirao, a u gužvi u kaznenom prostoru Radničkog najbolje se snašao Vučićević i iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu. Do kraja susreta domaćin nije uspeo ozbiljnije da zapreti, dok su crveno beli imali još nekoliko pokušaja, uglavnom solo akcijama i šutevima Vučićevića, ali i preko Joveljića, nakon čijeg je udarca glavom u 74. minutu lopta okrznula prečku.

Valjevo, SRC „Peti puk“. Gledalaca : 500. Sudija: Nenad Đokić (Užice) 6,5. Strelac: Vučićević u 47. minutu. Žuti kartoni: Dačević, Vuković, Drašković (Radnički), Mitrev, Stojanović, Ilić (Crvena zvezda). Crveni karton: Dačević (Radnički) u 78. minutu.

Radnički Gorenje: Gavrilović 7,5, Ristović 6,5, Žujović 6,5, Dačević 6, Vuković 7, Ćosić 7, Avramović 7 (Kovačević -), Drašković 6,5 (Marinković -), Miražić 6, Stanimirović 6,5, Đurđić 6,5 (Vlajković -).

Crvena zvezda: Savić 7, Perić 7,5, Terzić 7, Mitrev 7, Rakić 7, Stojanović 7, Cvetković 6,5 (Jokić -), Nikolić 7,5 (Panić -), Vučićević 7,5, Ilić 7, Stanojev 7 (Joveljić 7).

Igrač utakmice: Perić (Crvena zvezda).

-

Miličić u Metalcu !?

Kako na svom sajtu pišu "Večernje novosti", nekadašnji 2. pik na NBA draftu i reprezentativac Srbije Darko Miličić naredne sezone igraće za Metalac! Navodno je bivši igrač Detroita, Orlanda, Bostona, Memfisa, Njujorka i Minesote posetio dr Đukanovića u Klinici za kardiovaskularne bolesti Dedinje, gde je pao dogovor o saradnji za narednu sezonu!

Lako do druge pobede

Metalac Lazarevac – Pink Panter (Štip) 14:2 Bez mnogo prolivenog znoja valjevsko – lazarevački tim došao je do druge pobede u Regionalnoj ligi, veoma značajne obzirom na dešavanja u prošlom kolu u Banja Luci, kao i činjenicu da sledi pauza. Nije valjevska publika mogla da uživa u velikom broju zanimljivih mečeva, tek tri su trajala sve tri runde, a nije bilo apsolutno nikakve dileme oko pobednika.

Subotičani novi izazov

Duel Metalca i subotičkog Spartaka biće možda i derbi 4. kola Košarkaške lige Srbije. Neočekivano, obzirom na činjenicu da je valjevski tim svega desetak dana pred start sezone počeo sa pripremama zbog dobro poznate situcije u klubu, ali su momci Mihaila Počeka sa dva trijumfa u prva tri kola sigurno prebacili plan.