Dobar otpor favoritu

Radnički GorenjeCrvena zvezda 0:1 (0:0)

Lepo vreme i atraktivan protivnik izmamili su valjevske ljubitelje fudbala na Peti puk, a crveno – beli su, u meču 18. kola Omladinske lige Srbije, epitet apsolutnog favorita opravdali tek u drugom poluvremenu. Crvena zvezda nastavlja poteru za liderom Brodarcem, dok narandžasto - plavi ostaju na začelju tabele.

U prvom delu susreta domaćin je igrao tečnije, iako je i njemu falilo koncentracije u završnici. Avramović je u 10. minutu sigurno mogao bolje da šutira posle slabog ispucavanja golmana Savića u situaciji kada je gol bio prazan, a najbliži pogotku fudbaleri Crvene zvezde bili su u 34. minutu, kada je Cvetković odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, a golman Gavrilović sjajnom paradom loptu izbacio u korner.

Gol odluke postignut je na samom startu drugog dela, i praktično je i odredio dalji tok susreta. Posle kornera i kratke kobinacije sa Ilićem, neumorni Perić je centrirao, a u gužvi u kaznenom prostoru Radničkog najbolje se snašao Vučićević i iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu. Do kraja susreta domaćin nije uspeo ozbiljnije da zapreti, dok su crveno beli imali još nekoliko pokušaja, uglavnom solo akcijama i šutevima Vučićevića, ali i preko Joveljića, nakon čijeg je udarca glavom u 74. minutu lopta okrznula prečku.

Valjevo, SRC „Peti puk“. Gledalaca : 500. Sudija: Nenad Đokić (Užice) 6,5. Strelac: Vučićević u 47. minutu. Žuti kartoni: Dačević, Vuković, Drašković (Radnički), Mitrev, Stojanović, Ilić (Crvena zvezda). Crveni karton: Dačević (Radnički) u 78. minutu.

Radnički Gorenje: Gavrilović 7,5, Ristović 6,5, Žujović 6,5, Dačević 6, Vuković 7, Ćosić 7, Avramović 7 (Kovačević -), Drašković 6,5 (Marinković -), Miražić 6, Stanimirović 6,5, Đurđić 6,5 (Vlajković -).

Crvena zvezda: Savić 7, Perić 7,5, Terzić 7, Mitrev 7, Rakić 7, Stojanović 7, Cvetković 6,5 (Jokić -), Nikolić 7,5 (Panić -), Vučićević 7,5, Ilić 7, Stanojev 7 (Joveljić 7).

Igrač utakmice: Perić (Crvena zvezda).

-

"Okrug" kreće 23. avgusta

Na konferenciji klubova koja je održana u Ljigu u ponedeljak 11. avgusta izvučeni su takmičarski brojevi Okružne lige Koubara za sezonu 2014./2015. koja startuje 23. avgusta.

Lider pao na "Krušiku"

Budućnost Krušik - Loznica 1:0 (0:0) Nakon 19 mečeva bez poraza lider je zastao na putu ka Prvoj ligi. Fudbaleri Budućnost Krušika zasluženo su savladali Loznicu, nakon dobre i pre svega borbene igre svih 90 minuta derbija 25. kola Srpske lige Zapad. Izgledalo je da će Valjevci, po starom fudbalskom pravilu, biti kažnjeni za neverovatne promašaje, ali je gol kapitena Raševića pet minuta pre kraja ipak bio dovoljan za pobedu i revanš Lozničanima za eliminaciju iz Kupa pre pet dana.

Valjevo lako, VA 014 slavio u derbiju

Subota je bila uspešna za valjevske odbojkaške klubove, Valjevo je lako sa 3:0 (25:13, 25:16, 26:24) savladalo Futog, dok je u derbiju VA 014 sa 3:2 (25:19, 21:25, 14:25, 29:27, 15:10) savladao Partizan u Beogradu i učvrstio sa na liderskoj poziciji Prve lige. Srbijanka 014 svoj meč trećeg kola protiv Leskovca 98 u gostima igra u nedelju.