Revanš sa kamatom

MetalacOKK Beograd 84:63 (16:22, 24:14, 22:8, 22:19)

Pobedom u starom derbiju, košarkaši Metalca praktično su osigurali opstanak u ligi. Teoretski nisu, jer imaju šest pobeda više od Smedereva, na osam kola pre kraja, ali li bi trebalo da se desi pravo čudo da se valjevski tim nađe na poslednje dve pozicije na završetku lige. OKK Beograd bez Nešovića uspeo je da bude ravnopravan u prvom poluvremenu, dok je u nastavku viđena dominacija momaka trenera Počeka za revanš "klonferima" sa kamatom.

Uspavano su Valjevci ušli u meč, pa su prvi put poentirali iz igre tek u petom minutu. Gosti su, iako ni sami nisu bili šuterski raspoloženi, vodili do polovine prve četvrtine, a promašeno zakucavanje Manojlovića kažnjeno je vezanim trojkama Jošila i Vasića, pa je Metalac na veliku pauzu otišao sa četiri poena viška.

Početkom drugog pluvremena igra OKK Beograda se potpuno raspala. Domaći su serijom poena Jošila i Brane Đukanovića pobegli na dvocifrenu razliku, a OKK Beograd je tek u petom minutu trećeg perioda uspeo da poentira. Torbica je sa dve vezane trojke pokušao da vrati „klonfere“ u život, ali je serijom kontranapada, uz dominaciju Jošila i Dujkovića u skoku, valjevski tim obezbedio zalihu od 18 poena za poslednju četvrtinu.

Poslednja deonica protekla je u odrađivanju posla domaćih košarkaša, trojka kapitena Đukana Đukanovića donela je plus 20 (67:47), pa za goste iz prestonice nije bilo povratka.

Valjevo, Hala sportova. Gledalaca: 400. Sudije: Nešković (Kraljevo), Stefanović (Kraljevo), Arsenijević (Beograd).

Metalac: Radivojević 2 (4 as.), Jelić, Janković 2, Šarenac 2, Đ. Đukanović 18 (6sk.), B. Đukanović 20 (4 sk.), Vasić 8 (7 as.), Jošilo 18 (14 sk.), Pavlović, Miluinović 1, Dujković 11 (12 sk.), Ostojić 2.

OKK Beograd: Manojlović 7 ( 7 sk., 5 as.), Simeunović 5 (7 sk.), Milovanović 2, Dimitrijević, Nešić 1, Torbica 6, Jovanović 16, Mišković 11, Ćirković, Drekalović 8 (4 sk.), Stanković 7, Nešović.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U 19. kolu Metalac gostuje Napretku u Kruševcu.

-

Zadru triler u Valjevu

Metalac Farmakom – Zadar 87:93 (20:18, 16:27, 18:15, 23:17, 10:16)   U utakmici koja je evocirala uspomene na najslavnije dane jugoslovenske košarke Zadar je, poput prvog odmeravanja snaga daleke 1973., uspeo da pobedi Metalac. Tada su asovi poput Ćosića i Đerđe doneli prevagu na stranu gostiju, a ovoga puta, nakon 45 minuta velike borbe Florens i Sobin. Metalac je tako sa skorom od četiri pobede i devet poraza završio prvi deo prvenstva, a drugi počinje već u sredu utakmicom protiv podgoričke Budućnosti, drugom od sedam vezanih na domaćem parketu.

Iz Niša u mirnu luku

Konstantin - Metalac 80:83 (19:15, 11:14, 28:21, 17:25, 5:8) Trećom vezanom pobedom košarkaši Metalca približili su se opstanku u Košarkaškoj ligi Srbije. Drugi vikend za redom Valjevci su pokazali karakter i želju za pobedom, poput meča sa Dinamikom stigli prednost protivnika i u dodatnih pet minuta bili jačih živaca. Metalac sada ima učinak od 7 pobeda i 8 poraza, dok je Konstantin ostao na jednom trijumfu.

Metalac na turniru u Rumuniji

Košarkaši Metalca od 5. do 7. septembra učestvovaće na memorijalnom turniru "Antonio Alekse" u rumunskom gradu Oradei. Sem istoimenog kluba domaćina nastupiće i slovački šampion Inter iz Bratislave i petoplasirani tim mađarskog šampionata Albakomp iz Fehervara.