Vršac nastavio niz

MetalacVršac 80:85 (25:24, 18:23, 16:24, 21:14)

Očekivano, lider je u Valjevu individualnim kvalitetom i sa „dužom klupom“ nastavio seriju pobeda. Dali su Valjevci sve od sebe ne bi li iznenadili favorizovanog protivnika, koga sa klupe predvodi bivši strateg Metalca Vladimir Đokić, ali je u momentima kada je meč možda mogao da se uvede u neizvesnu završnicu domaćim šuterima ponestajalo "baruta". Ipak, može se reći da je, uzevši u obzir sve probleme, Metalac pružio korektan otpor možda i najkvalitetnijoj ekipi u ligi.

Već na startu puleni Vladimira Đokića su serijom Stojadinovića, koji je gađao za tri poena bez promašaja u tim momentima, uspeli da dođu do dvocifrene prednosti, ali su se domaći preko Vasića do kraja prvog poluvremena vratili u igru.

Ipak, početkom treće četvrtine Vrščani su ponovo došli do osetnije prednosti i to je praktično bio ključni momenat meča. U timu Metalca nije bilo raspoloženih igrača da im se suprostave, a treba istaći da je Brano Đukanović i pored zdravstvenih problema bio najefikasniji u svom timu. Kada god bi se stvorila šansa da uhvate priključak, domaći nisu uspevali u tome, pa su Vrščani na kraju zasluženo slavili.

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 500. Sudije: Jovčić (Beograd), Čukalović (Beograd), Milojević (Kruševac).

Metalac: Radivojević 5, Jelić, Janković 10 (6sk, 4ul), Šarenac, Đ. Đukanović 11 (5ul), B. Đukanović 20, Vasić 17 (6as), Pavlović, Milutinović, Dujković 3, Ostojić 8 (8sk), Hukić 6.

Vršac: Pavković 3 (8as), Pavlović 8 (6sk), Mitrović, Krstović 15 (6sk, 5as), Jovović 10, Uzelac, Spasojević, Savović 7, Dimić, Stojadinović 24 (6sk), Đerić 5, Marelja 13.

U Košarkaškoj ligi Srbije uslediće pauza do 8. januara, kada će Metalac gostovati Tamišu u Pančevu.

-

Tesan poraz na premijeri

Vojvodina – Valjevo Gorenje 14:12 (4:6, 4:3, 3:1, 3:2) Malo je nedostajalo pa da valjevski vaterpolisti savladaju učesnika Regionalne lige na superligaškoj premijeri. Vodili su momci trenera Serafimovića posle prve dve četvrtine, ali je domaćin u trećem i četvrtom periodu uspeo da dođe do preokreta. Ipak, izdanje Valjevaca u Novom Sadu može da ohrabri njihove navijače.

I Sloga u seriji

Budućnost Krušik 2014 - Sloga (Požega) 2:1 (1:0) Sudija: Marko Mihailović (Aranđelovac) Strelci: Čočović u 40. i Nešić u 89. minutu za Budućnost Krušik 2014, a Plazinić u 84. minutu za Slogu. Budućnost Krušik 2014: Ranković, Kosić, Gentić, Tomić, Živanović, Jevtić, A. Ilić (Đurić), Čočović (Marković), Rašević, S. Ilić, Rajevac (Nešić). Sloga: Jeveričić, Tanaković (Stanojević), Radovanović, M. Nikolić, B. Nikolić, Matković (Maričić), Leković, M. Jovanović, Plazinić, S. Jovanović (Đorđević), Ćendić. Dva kvalitetna rivala su prisutnima na stadionu Krušik priuštila zanimljivo fudbalsko popodne. U nadigravanju koje je trajalo svih 90 minuta za nijansu je bio uspešniji domaćin i zabeležio i četvrtu pobedu u isto toliko trećeligaških kola.

Prvi put favoriti

Duel novajlija u ABA ligi, u kom će se u subotu od 21 čas u Hali sportova sastati Metalac i Levski iz Sofije, biće prvi meč u ovoj sezoni u kom će valjevski sastav biti favorit. I to ne samo zbog dve pobede više, već prevashodno zbog odlične forme, koja je potvrđena trijumfom protiv MZT-a u Skoplju u ponedeljak. U najavi meča sa protivnikom koji je u osam kola zabeležio samo jednu pobedu, a u gostima izgubio sve susrete, Valjevci pokušavaju da skinu breme favorita. Očekuje se težak meč, uz posebnu pažnju na šut za tri poena rivala, koji je i glavno oružje šampiona Bugarske. Od pojedinaca, "pod prismotrom" će verovatno biti Pavlin Ivanov, jedan od najboljih strelaca lige, kao i srpski internacionalac Miljan Pupović.